מבצע "צוק איתן": פורסמו שמות 4 לוחמים שנהרגו ברצועה

קצין צה"ל ושני לוחמים נהרגו הלילה במהלך פעילות ברצועת עזה – כך הותר לפרסום. בכך עלה מספר החיילים שנפלו מאז תחילת מבצע "צוק איתן" ל-40. כמו כן פורסם שמו של לוחם הנדסה שנהרג במהלך היתקלות בדרום הרצועה

צה"ל התיר לפרסום כי שלושה חיילים נהרגו ביממה האחרונה במהלך פעולה מבצעית ברצועת עזה. הודעות נמסרות למשפחותיהם. בכך עלה מספר הקצינים והלוחמים שנפלו במבצע "צוק איתן" ל-40.

רוצים קבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השלושה הם: סגן רועי פלס, לוחם בחטיבת הנח"ל, בן 21 מתל-אביב, שנהרג במהלך הלילה מפגיעה בבית בו שהה כוח צה"ל ברצועת עזה. סמל-ראשון אברהם גרינצויג לוחם בחטיבת הנח"ל, בן 21 מפתח-תקווה, שנהרג הלילה במהלך פעילות מבצעית בצפון רצועת עזה, וסמל-ראשון גל בסון, לוחם בחיל ההנדסה, בן 21 מחולון, שנהרג הלילה במהלך פעילות מבצעית בצפון רצועת עזה.

כמו כן הותר לפרסום שמו של סמל-ראשון עמית יאורי, לוחם מחיל ההנדסה בעוצבת "סער מגולן", בן 20 מירושלים, שנהרג אתמול בשעות הערב בהיתקלות בדרום רצועת עזה. אמש נהרג גם סמל-ראשון גיא בויילנד, לוחם בחיל ההנדסה בחטיבת "עוצבת סער מגולן", בן 21 מגינוסר.

"כרעם ביום בהיר"

עם היוודע הבשורה המרה על מותו של גיא התאספו בני משפחתו וחבריו ההמומים.  "זה נפל עלינו כרעם ביום בהיר", אמרה דודתו רותם גופר. "אין מילים לתאר את הצער של האובדן". גיא נולד בניו זילנד, עלה לארץ בגיל שנתיים לקיבוץ חוקוק ואחרי כמה שנים עבר עם משפחתו לגינוסר. "הוא היה ילד מקסים ומלא חוש הומור", סיפרה בכאב דודתו. "הוא היה מנגן על גיטרה ואפילו הקים להקה. אחרי הצבא הוא תכנן לעבוד בחברה שמפרקת מוקשים, להרוויח כסף ולנסוע לחו"ל".

גיא הוא האבידה השנייה במבצע "צוק איתן" מתיכון "בית ירח" בעמק הירדן, בו למד גם אורון שאול ז"ל שנהרג בתקרית הנגמ"ש. דרור יפעה, מחנך בתיכון, תכנן הבוקר לבקר את משפחתו של החייל אורון שאול ז"ל מפוריה עילית, שהיה תלמידו, ואז קיבל טלפון בו התבשר כי תלמיד נוסף מכיתתו נהרג ברצועה. "אני לא יכול אפילו לעכל שזה מה שקרה", סיפר דרור. "בית הספר יצטרך להתמודד עם זה. התחושה היא נוראית".