עזה: מחפשים גופות בין ההריסות, נוהרים לבנק

לאחר כניסתה של הפסקת האש לתוקף יוצאים התושבים בעזה לרחובות, מצטיידים במזון, מחלצים עשרות גופות מההריסות ואומדים את הנזק. גורם בצה"ל אומר כי מניין המחבלים שחוסלו בלחימה – גבוה משהעריכו בתחילה, ומדגישים כי הפעילות להרס המנהרות נמשכת

הערכה: מספר המחבלים שנהרגו גבוה יותר

מיד עם כניסת הפסקת האש ההומניטרית הזמנית לתוקפה מיהרו תושבי עזה לנצל את 12 השעות על מנת להצטייד במצרכים ובכסף. במקביל נמשכת פעילות צה"ל להריסת מנהרות הטרור. בעזה מדווחים כי מספר ההרוגים האמיר לכאלף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כוחות של הנדסה פועלים כעת להרס פיזי של המנהרות", סיפר גורם צבאי, והוסיף כי הכוחות עדיין נמצאים בשטח ומסייעים להעברת סיוע הומינטרי לאוכלוסייה האזרחית ברצועה. עוד ציין הגורם כי ההערכות כרגע הן שמספר ההרוגים בקרב פעילי חמאס גבוה במאות מחבלים ממה שהיו סבורים בצה"ל, והבהיר כי כל הפרה מצד חמאס של הפסקת האש תיענה בירי, בעיקר במסגרת השמדת המנהרות.

עומדים בתורים, מחפשים גופות בין ההריסות

על פי הדיווחים ברצועה, אלפי פלסטינים נהרו לרחובות בשעה 08:00. "חלקם הלכו ברגל לבתיהם על מנת לבחון מקרוב נזקים שנגרמו למבנים כתוצאה מתקיפות צה"ל ולחפש גופות שנקברו תחת ההריסות", סיפרו עדי ראייה. צוותי רפואה וסיוע דיווחו על מציאת יותר מ-70 גופות מאז נכנסה הפסקת האש ההומניטרית לתוקף. על פי מקורות פלסטיניים, עד כה נהרגו ברצועה יותר מ-900 בני אדם, רבים מהם אזרחים.

בין ההריסות והנזק בעזה

במהלך הלילה, עד נצירת האש, נמשכה הלחימה, בזמן שמזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי ממשיך במאמצים לסיים את הקרבות הנמשכים זה 19 ימים. ביממה האחרונה תקף צה"ל יותר מ-155 מטרות טרור ברחבי הרצועה, הרג יותר מ-15 מחבלים ופוצץ 10 מנהרות. כוחות צה"ל חשפו מספר בתים ממולכדים ובתוכם אמצעי לחימה רבים ואמצעי קשר. כמו כן, כך נמסר מדובר צה"ל, תקף כלי טיס של חיל האוויר חוליית מחבלים אשר ביצעה ירי לעבר כוח של חטיבת הנח"ל וזיהה פגיעה במטרה.

ממשיכים לפעול נגד המנהרות (ליאור וענונו ורפאל חיון)


במשרד הבריאות הפלסטיני דיווחו כי 18 בני משפחה נהרגו מפגיעת פגז טנק של צה"ל בדרום רצועת עזה ביום חמישי האחרון. דובר המשרד אשרף אל-קידרה מסר כי כל ההרוגים משתייכים למשפחת אל-נג'ר וכי הפגיעה בביתם אירעה לפני יומיים סמוך לחאן יונס. אל קידרה הוסיף כי מניין ההרוגים נקבע רק הבוקר, לאור הקושי לחלץ את גופותיהם מבין ההריסות.

בהכנת הידיעה השתתפו ניר דבורי ועמית ולדמן