הפלסטינים: 18 בני משפחה נהרגו מפגיעת טנק בחאן יונס

זמן קצר לפני כניסת הפסקת האש ההומניטרית לתוקפה, דיווח משרד הבריאות הפלסטיני ברצועת עזה על 18 בני אדם שנהרגו מפגיעת פגז טנק סמוך לחאן יונס. על פי הדיווח, כל ההרוגים הם בני אותה משפחה

פגיעה בעזה. ארכיון (רויטרס)

זמן קצר לפני כניסת הפסקת האש ההומניטרית לתוקפה, דיווח משרד הבריאות הפלסטיני הבוקר (שבת) על אירוע במהלכו, נהרגו 18 בני משפחה נהרגו מפגיעת פגז טנק של צה"ל בדרום רצועת עזה ביום חמישי האחרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דובר המשרד אשרף אל-קידרה מסר כי כל ההרוגים משתייכים למשפחת אל-נג'ר וכי הפגיעה בביתם אירעה לפני יומיים סמוך לחאן יונס. אל קידרה הוסיף כי מניין ההרוגים נקבע רק הבוקר, לאור הקושי לחלץ את גופותיהם מבין ההריסות.

בכך עלה מניין ההרוגים הפלסטינים במבצע "צוק איתן" ל-881 בני אדם. על פי הדיווחים מרבית ההרוגים הינם אזרחים.

מדובר צה"ל טרם נמסרה תגובה לדיווח.

15 הרוגים מפגיעת פצמ"ר (רוייטרס)

הפלסטינים: 15 נהרגו מפגיעת פצמ"ר בבית ספר של אונר"א

ביום חמישי דיווחו הפלסטינים על לפחות 15 הרוגים, ועוד עשרות פצועים, בתקיפת צה"ל בבית ספר של אונר"א (סוכנות הסעד והתעסוקה של האו"ם לפליטים פלסטינים) בבית חאנון שבצפון הרצועה.

על פי דיווח בסוכנות הידיעות רויטרס, הפצועים פונו לשלושה בתי חולים ברצועה. איימן חמדאן, מנהל המוסד הרפואי בבית חאנון, כינה את האירוע "טבח" ואמר כי "דרוש יותר מבית חולים אחד כדי להתמודד עם כמות פצועים שכזו".

מבדיקה שנערכה לאחר התקרית התברר כי הנפגעים התבקשו להתרכז ברחבת בית הספר לקראת פינויים מהמקום לפני תקיפת צה"ל. בשעה שהרחבה הייתה עמוסה בבני אדם, פגז מרגמה פגע במקום. מצה"ל נמסר כי בשלב זה טרם ברור האם הפגז שפגע בבית הספר הינו פגז צה"לי, לאחר שאירעו חילופי אש בין כוחות צה"ל לבין מחבלי חמאס סמוך למקום.