הותר לפרסום: 2 לוחמי צה"ל נהרגו בתקריות אש בעזה

דובר צה"ל התיר הבוקר לפרסם כי 2 חיילי צה"ל נוספים נהרגו אתמול ברצועת עזה. בין ההרוגים: סמל-ראשון גיא בוילנד, לוחם בחיל ההנדסה בן 21 מגינוסר, שנהרג במהלך היתקלות בדרום הרצועה. בכך עולה מספר החללים במערכה ל-37 קצינים וחיילים

נהרג בעזה. סמ"ר גיא בויילנד (רויטרס)

2 חיילי צה"ל נוספים נהרגו ברצועת עזה: צה"ל התיר לפרסם הבוקר (שבת) כי 2 לוחמים נהרגו אתמול בשעות הערב במהלך פעילות מבצעית ברצועת עזה. הודעות נמסרו למשפחות החללים. בכך עלה מספר החללים במבצע "צוק איתן" בעזה ל-37 קצינים וחיילים.

רוצים קבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שמו של אחד ההרוגים הותר הבוקר לפרסום: סמל-ראשון גיא בוילנד, לוחם בחיל ההנדסה בחטיבת "עוצבת סער מגולן", בן 21 מגינוסר. הוא נהרג אתמול בשעות הערב בהיתקלות בדרום רצועת עזה.

בנוסף, החל מאמש, נפצעו 3 חיילי צה"ל באורח קשה, 13 חיילים באורח בינוני ו-19 חיילים נוספים נפצעו באורח קל במהלך פעילות כוחות צה"ל באזור רצועת עזה.

אתמול: 2 חיילים נהרגו ברצועת עזה, החייל הנעדר הוכרז חלל

אתמול (ו') הותר לפרסם כי חייל צה"ל, סמ"ר גיא לוי, לוחם שריון בן 21 מכפר ורדים, נהרג במהלך פעילות מבצעית במרכז רצועת עזה. הוא הותיר אחריו הורים ואחות קטנה. 

סמ"ר גיא לוי

מתחקיר ראשוני של צה"ל עולה כי חוליית מחבלים שהצליחה להתמקם בתוך השטח הבנוי בגזרה המרכזית ברצועה, הצליחו לירות טיל נ"ט. כתוצאה מהירי נהרג גיא ומספר חיילים נוספים נפצעו. "גיא היה ילד של חברים ומרכז החבורה. מוזיקאי מחונן ורב כישרון", סיפרו מכריו. "הוא אהב את החיים ושמח בכל הזדמנות. לאחר השחרור הוא תכנן לעבוד כנציג הסוכנות היהודית בתפוצות".

יאיר אשכנזי ז"ל (באדיבות המשפחה)

בתקרית אחרת שנרשמה אתמול בעזה, נהרג רב-סמל ראשון (מיל') יאיר אשכנזי ז"ל, בן 36 מרחובות, במהלך פעילות מבצעית בצפון הרצועה. אשכנזי שירת בחטיבת המילואים של בה"ד 1 שסופחה לנח"ל. הוא הובא למנוחות אחר הצהריים בבית העלמין הצבאי בעירו.

אשכנזי הותיר אחריו אישה ושלושה ילדים. זמן קצר לאחר פרסום ההודעה על מותו כתבה רעייתו מוריה פוסט מרגש בפייסבוק: "‫בעלי היקר! גיבור שלי! אהוב ליבי אינו עוד איתנו...נפל מות קדושים! רוצה להתעורר מהחלום".

הוכרז חלל. סמ"ר אורון שאול

מוקדם יותר אתמול, קבע הרב הצבאי הראשי את מותו של החייל אורון שאול, שהוגדר נעדר לאחר שלא זוהתה גופתו בין שרידי הנגמ"ש שעלה על מטען בשכונת סג'עייה שבעזה. הוא הוגדר כחלל צה"ל שמקום קבורתו לא נודע, ובהתאם לכך לא תתקיים הלוויה והמשפחה אינה מחויבת לשבת שבעה. ההודעה הקשה נמסרה למשפחתו על ידי ראש אגף כוח האדם, אלוף אורנה ברביבאי.