התפרעויות בטייבה: מפגינים יידו אבנים וירו זיקוקים על שוטרים

רעולי פנים חסמו הלילה את כביש 444 בכניסה לטייבה, החלו ליידות אבנים ולירות זיקוקים לעבר שוטרי יס"מ – זאת במחאה על מבצע צה"ל בעזה. הם פוזרו בגז מדמיע ולאחר שהושלכו לעברם רימוני הלם. 3 חשודים ביידויי אבנים נעצרו

התפרעויות, אבנים ואש במחאה על מבצע צה"ל: מספר רעולי פנים חסמו הלילה (שבת) את כביש 444 בכניסה לטייבה, החלו ליידות אבנים ולירות על שוטרים שהגיעו למקום - זאת במחאה על פעילות צה"ל ברצועת עזה, הנמשכת זה 19 ימים.

רוצים קבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המפגינים שהתפרעו חסמו את צומת הכניסה לעיר טייבה, יידו אבנים וירו זיקוקים לעבר שוטרי היס"מ שפיזרו אותם באמצעות גז מדמיע ורימוני הלם. עדי ראייה שהגיעו למקום העידו כי רעולי הפנים התפרצו להפגנה שקטה שהתקיימה בכניסה לעיר, במהלכה הונפו דגלי פלסטין ותמונות של ההרוגים מעזה.

מפקד מרחב שרון במשטרה, תנ"צ קובי שבתאי, שהגיע למקום עם כוחות תחנת קדמה וכוחות יס"מ שפעלו להשבת הסדר על כנו, סיפר לחדשות 2 Online כי החלה התקהלות לא חוקית בצומת טייבה באופן המסכן את משתמשי הדרך: "במהלך האירועים, עצרנו 3 חשודים ביידוי אבנים".

ילדים "מדממים" ודמויות של חיילי צה"ל עם נשק

בהפגנה אחרת, שנערכה מוקדם יותר אמש בכפר דיר חנא שבגליל, המחיזו המוחים נגד מדיניות צה"ל בעזה מעין מחזה שיוצא כנגד גיוס ערבים נוצרים לצבא הישראלי. במהלך ההצגה, נראו ילדים שכובים על הרצפה כשהם "מדממים", ומעליהם הוצבה דמות של חייל צה"ל כשהוא "מאיים" על הילד.

ילדים "מדממים" שרועים על הקרקע בהפגנה (חדשות 2)


אמש נערכו מספר הפגנות בגליל, במשולש ובאום אל פחם נגד מבצע צה"ל בעזה, במהלכן צעדו כ-3000 מפגינים שמחו על הרג האזרחים ברצועה. בכפר פוריידיס צעדו כ-1500 מפגינים שהניפו דמויות בדמות גופות של ילדים ונשים. בסוף ההפגנה אף קברו בבית העלמין בובה בדמות ״המצפון הערבי״.

5 פלסטינים נהרגו במהומות בגדה המערבית

כשברקע מחאת ערביי ישראל, נמשכו העימותים האלימים בין כוחות צה"ל לפלסטינים גם בגדה המערבית. אתמול (ו') התקיימו הפרות סדר במוקדים שונים בגדה שפרצו בסמוך לסיום תפילות יום השישי במסגדים, במהלכן נהרגו חמישה פלסטינים.

בכפר חווארה שמדרום לשכם, ניצלה אישה ישראלית מלינץ' שבוצע על ידי פלסטינים שיידו אבנים. האישה הצליחה להיחלץ מהמקום לאחר שירתה בנשקה האישי. על פי כלי התקשורת הערבים, נהרג נער פלסטיני שהיא מעורב באירוע, ועוד שלושה נפצעו. מיד לאחר התקרית החלו הפרות סדר באזור, במהלכן נהרג מחבל נוסף מאש מג"ב, זאת לאחר שירה לעבר כמה מלוחמי הכוח מטווח קצר. בתקרית נפצעו קצין קל-בינוני וכן אזרח נוסף באורח קל כתוצאה מזריקת אבנים.

מהומות בגדה המערבית, אמש (רויטרס)

בתקרית אחרת שהתרחשה בעיירה בית אומר שבאזור חברון, נהרגו לטענת הפלסטינים שני בני אדם כתוצאה מירי כוחות הביטחון לעברם. במקרה אחר בו בוצעו הפרות סדר בבלעין, השליכו פלסטינים לעבר כוחות הביטחון צמיגים בוערים. על פי הדיווחים, פלסטיני אחד נפצע בתקרית.

בצומת איו"ש התקהלו כ-400 פלסטינים והשליכו אבנים לעבר כוחות הביטחון. חיילי צה"ל שהגיעו למקום יחד עם כוחות מג"ב, הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות. כלי התקשורת בעולם מדווחים כי פלסטיני נוסף נהרג במהומות היום בגדה, במהלך העימותים מול כוחות הביטחון.