אלוף פיקוד הדרום: "כל יום יאפשר טיפול במנהרות"

סמי תורג'מן, אלוף פיקוד הדרום, מבהיר שלצה"ל יש עוד עבודה בתוך הרצועה. "כל זמן שעומד לרשותנו ננצל עד תום כדי לשחרר את היישובים ממנהרות תופת", אמר. סרטון חדש של פיצוץ מנהרה חושף את התוואי שלה. משדר מיוחד

כשבתל אביב דנים על אפשרות להפסקת אש, בתוך עזה הלוחמים ממשיכים בקרבות פנים אל פנים עם המחבלים ובחשיפת מנהרות ופיצוצן. סרטונים שמפרסם דובר צה"ל מציגים, בין השאר, איך מפוצצים מנהרה שלמה. "כל יום לחימה יוכל לאפשר לנו להמשיך לטפל במנהרות", אמר הערב (ו') אלוף פיקוד הדרום סמי תורג'מן. "אנחנו רואים היחלשות של חמאס".

רוצים קבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האלוף סמי תורג'מן אמר כי לוחמי צה"ל ממשיכים לפעול בשטח בכדי להביא להרס תשתית המנהרות של חמאס ברצועה. "המרכיב הייחודי שניכר בתחושותיהם של הלוחמים הוא בהירות המשימה בעניין המנהרות", הסביר תורג'מן.

בנוסף הוא הבהיר כי כל יום של לחימה בעזה, מאפשר לצה"ל להשמיד ולשבש עוד יותר את תשתית המנהרות. "אנחנו פועלים בנחישות מהרגע שנכנסו לעזה כדי לאתר את המנהרות ולהשמידן. כל יום של לחימה הוא יום של הישגים. עד היום הצלחנו להשמיד לפחות מחצית מהמנהרות ההתקפיות של האויב. אנחנו רואים היחלשות של חמאס, רואים את המצוקה שלו ואת הירידה בכל פרמטרים - בהם גם שיגורים. זה לא אומר שלא נשארו יכולות ושהסתיימה המשימה, אך אנחנו ממשיכים בנחישות".

"החמאס בנה במשך שנים תשתית רחבה מאוד ברצועה", הוסיף תורג'מן. "הוא בנה עזה תחתית. זו אמת ולא סיסמה. כל יום של לחימה מאפשר לנו לפגוע בתשתית הזו. אנחנו בשבוע אחד פגענו באופן משמעותי בתשתית שנבנתה במשך שנים. כל זמן שעומד לרשותנו ננצל אותו עד תום כדי לשחרר את היישובים ממנהרות תופת וממנהרות שיכולות לפגוע פגיעה קשה באזרחים".

חטיבת גולני פועלת בשכונת סג'עייה ובסביבתה. עד כה הרגו לוחמי החטיבה יותר מ-130 מחבלים, חשפו שלוש מנהרות התקפיות ועשרות פירים שמובילים למנהרות. מפקדת בכירי חמאס נפלה גם היא בידי לוחמי החטיבה כשבתוכה אמצעי לחימה, ציוד מודיעיני וחומר רב על מפעל בניית המנהרות של חמאס.

אמש פוצצו הלוחמים מנהרה גדולה שסופה בתוך שטח ישראל. זאת לאחר שבשבוע האחרון חשפו את תוואי המנהרה ומיפו אותו. את כל המשימות שמוטלות על החטיבה מבצעים הלוחמים בשיתוף עם כוחות המודיעין וחיל האוויר, וכמובן לוחמי ההנדסה ויחידות החי"ר הנוספות שפועלות ברצועה.