הותר לפרסום: לוחם מילואים נהרג בעזה

רב-סמל ראשון (מיל') יאיר אשכנזי בן 36 מרחובות, לוחם בחטיבת המילואים של בה"ד 1, נהרג בשעות הבוקר במהלך פעילות מבצעית בצפון הרצועה. רעייתו כתבה: "אהוב לבי אינו עוד, רוצה להתעורר מהחלום". הלווייתו תיערך בשעה 16:00 בבית העלמין הצבאי בעירו‎

צוק איתן - משדר מיוחד (חדשות 2)

מבצע "צוק איתן" ממשיך לגבות קורבנות: הותר לפרסום כי חייל צה"ל נוסף, רב-סמל ראשון (מיל') יאיר אשכנזי, נהרג בשעות הבוקר במהלך פעילות מבצעית בצפון רצועת עזה. הודעה נמסרה למשפחתו. בכך עולה מניין הקצינים והחיילים ההרוגים בקרב חיילי צה"ל ל-33.

רוצים לקבל עדכונים נוספים. הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אשכנזי, בן 36 מרחובות, משרת בחטיבת המילואים של בה"ד 1 שסופחה לנח"ל. הוא הותיר אחריו אישה ושלושה ילדים. הלווייתו תתקיים היום בבית העלמין הצבאי בעירו בשעה 16:00. זמן קצר לאחר פרסום ההודעה על מותו כתבה רעייתו מוריה פוסט מרגש בפייסבוק: "‫בעלי היקר! גיבור שלי! אהוב ליבי אינו עוד איתנו...נפל מות קדושים! רוצה להתעורר מהחלום".

לוחם המילואים, יאיר אשכנזי (באדיבות המשפחה)

מבדיקה ראשונית של האירוע שבו נהרג, עולה כי אשכנזי נפגע במהלך היתקלות של כוח הנח"ל שאליו היה מסופח עם מחבלים. בצה"ל גוברת הערכה כי הירי לעברו התבצע בשוגג על ידי כוחות צה"ל במהלך התקרית. התחקיר בעניין טרם הסתיים.

"אהוב לבי אינו עוד" (באדיבות המשפחה)

במהלך היתקלות נוספת עם מחבלים נפצע הלילה חייל צה"ל באורח אנוש, מפקד גדוד 12 של גולני נפצע קשה גם הוא כשקיר מנהרה התמוטט עליו במהלך חשיפתה. הקצין, סא"ל שי סימן-טוב פונה לקבלת טיפול רפואי לאחר פציעתו. הוא המג"ד השלישי מהחטיבה שנפצע במהלך הפעילות הקרקעית שהחלה לפני כשבוע, כשגם מפקד החטיבה נפצע בתחילת הפעולה הקרקעית, אך מאז כבר שב לקרב. בנוסף נפצעו הבוקר והלילה עוד 8 חיילים וקצינים שהובהלו לבתי החולים בישראל.

הלחימה ברצועה נמשכת (רויטרס)

מאז שעות הבוקר ממשיך צה"ל את פעילותו בגזרה בפיצוץ מנהרות שאותרו, ובחשיפת מנהרות חדשות. הכוחות חשפו עד כה 31 מנהרות, תשע מהן כבר הושמדו. תהליך השמדת המנהרות הוא איטי, מורכב ודורש אבטחה של הכוח שמבצע אותו, לכן מעריכים בצה"ל כי ייקחו עוד ימים עד שיצליחו לסיים את המשימה. חמאס מנסה לחבל בפעילות ויוזם תקריות ירי מסוג זו שבה נהרג רס"ל אשכנזי. ביממה האחרונה נהרגו ברצועה 40 מחבלים.

במקביל לפעולת צה"ל בעזה, נמשך היום הירי לעבר ערי ישראל, כשאזעקות נשמעו בדרום, בשפלה, בגוש דן ובשרון. נזק נגרם למספר מבנים וכלי רכב מנפילת רסיסים, ללא נפגעים. גם המאמצים הבינלאומיים להפוגה נמשכים, ובשעות הצהריים צפוי להתכנס הקבינט לדון במתווה קרי להפסקת אש, ומנגד גם באפשרות להרחיב ולהעמיק את המבצע ברצועה. על פי דיווחים בעיתון "אל-חיאת" הרואה אור בלונדון, חמאס הביע הסכמה עקרונית להצעתו של מזכיר המדינה האמריקני, המתבססת על המתווה המצרי להפוגה הומניטרית ארוכת טווח.