היום ה-18 למבצע "צוק איתן"- דקה אחרי דקה

בשעות הבוקר נהרג לוחם מילואים במהלך פעילות מבצעית ברצועת עזה. לאחר לילה שקט שעבר על יישובי הדרום, חודש הירי מרצועת עזה עם מטחים נורו לעבר יישובי הדרום וגוש דן. רסיס שפגע בבניין מגורים באשקלון וגרם נזק כבד. במהלך הלילה תקף צה"ל 25 יעדי טרור מהאוויר, ושני חיילי צה"ל נפצעו קל. עדכונים שוטפים

הבית שנפגע באשקלון (דוברות אשקלון)

מבצע "צוק איתן" - היום ה-18: משעות הערב אמש (ה') פסק הירי מרצועת עזה למשך כשמונה שעות, עד שהתחדש בסמוך לשעה 06:20. במקביל, המשיך צה"ל לפעול הלילה ברצועת עזה ולתקוף בעיקר מהאוויר - הופצצו בתי בכירים בחמאס ובג'יהאד . סמוך לשעה 11:00 נורה מטח רקטות לעבר אשקלון והשרון. מבצע "צוק איתן" - עדכונים שוטפים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

23:39- שתי רקטות התפוצצו בשטחים פתוחים במועצה האזורית אשכול. אין נפגעים ולא נגרם נזק.

23:16- חבר הלשכה המדינית של חמאס, עזית אל-רישק, צייץ בחשבון הטוויטר שלו לאחר הודעת קרי: "תנועת חמאס בוחנת את הקריאה לעצור את האש למשך שבעה ימים".

20:48- בתום חמש שעות של דיונים, הקבינט המדיני בטחוני דחה את הצעתו של שר החוץ האמריקני ג'ון קרי.

20:47- הותר לפרסום שמו של סמל ראשון גיא לוי, לוחם שריון בן 21 מכפר ורדים, שנהרג היום בשעות הצהריים במהלך פעילות מבצעית במרכז רצועת עזה. משפחתו ביקשה להמנע מהגעה לביתם.

20:41- אזעקות נשמעו באזור גוש דן, השרון, השפלה, השומרון, אשדוד ואשקלון. מערכת כיפת ברזל יירטה מספר רקטות מעל גוש דן. אין נפגעים ולא נגרם נזק.

20:25- אזעקה נשמעה באשקלון, באשדוד, ובמספר יישובים נוספים בעוטף עזה. מערכת כיפת ברזל יירטה רקטה מעל אשקלון, אין נפגעים ולא נגרם נזק.

19:57- שלוש רקטות התפוצצו מחוץ ליישובים במועצה האזורית אשכול. אין נפגעים ולא נגרם נזק.

19:50- מטוסי חיל האוויר תקפו מכונית ברפיח. כתוצאה מהתקיפה נהרגו שלושה מחבלים ומספר פצועים. כמו כן נהרג מחבל נוסף בתקיפה בשכונת זייתון.

19:11- מדובר צה"ל נמסר כי בשעות הצהריים נהרג חייל צה"ל בפעילות מבצעית במרכז רצועת עזה. הודעה נמסרה למשפחתו.

19:11- מערכת כיפת ברזל יירטה רקטה מעל אשקלון. אין נפגעים ולא נגרם נזק.

18:58- מערכת כיפת ברזל יירטה שתי רקטות במועצה האזורית שער הנגב, ורקטה אחת התפוצצה בשטח פתוח. אין נפגעים ולא נגרם נזק.

18:49- שלוש רקטות התפוצצו מחוץ ליישובים במועצה האזורית אשכול. אין נפגעים ולא נגרם נזק.

17:44- חברות התעופה לופטהנזה וסוויס אייר הודיעו כי החל ממחר יתחדשו טיסותיהן לישראל. ההערכה: חברות אירופאיות נוספות ילכו בעקבותיהן.

17:25 - הרב הצבאי הראשי קבע את מותו של החייל הנעדר אורון שאול, וכעת הוא מוגדר כחלל צה"ל שמקום קבורתו לא נודע. בכך עלה מספר חללי צה"ל במבצע "צוק איתן" ל-34.

סמ"ר אורון שאול ז"ל

16:55 - שתי רקטות נפלו מחוץ ליישוב במועצה האזורית אשכול. לא דווח על נפגעים או על נזק.

16:10 - הפלסטינים מדווחים כי שני בני אדם נהרגו בעימותים שנערכו היום באזור מחסום חווארה ובית אומר. נסיבות המוות נבדקות.

16:05 - במקביל לישיבת הקבינט התכנסה גם הנהגת חמאס בעזה בכדי לדון בקבלת הפסקת האש ההומניטרית על פי ההצעה של מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי. דיווחים פלסטינים טוענים כי המגמה היא לקבל את ההצעה עוד הלילה.

16:00 - מערכת כיפת ברזל יירטה בהצלחה רקטה שנורתה לעבר העיר אשדוד.

15:15 - שתי רקטות קאסם שנורו לעבר ישראל נפלו ביישוב במועצה האזורית אשכול. אחת מהרקטות נפלה סמוך לבית מגורים והשנייה ליד רפת. נזק קל נגרם לבית אך לא היו נפגעים.

15:00 - כוח של חטיבת הצנחנים נתקל בחולייה של שישה מחבלים ברצועת עזה. הכוח פתח באש והרג את המחבלים. אין נפגעים בקרב כוחות צה"ל.

14:15 - שתי רקטות התפוצצו בשטחים פתוחים באחד היישובים במועצה האזורית אשכול. רקטה נוספת נפלה ביישוב במועצה האזורית שער הנגב, אך לא נגרם נזק.

13:44 - הותר לפרסום כי רב-סמל ראשון במילואים יאיר אשכנזי, בן 36 מרחובות, נהרג הבוקר במהלך פעילות מבצעית ברצועת עזה. הודעה נמסרה למשפחתו.

רס"ן (במיל') יאיר אשכנזי (באדיבות המשפחה)

12:20 - רקטת קאסם התפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול.

11:45 - מטח רקטות נורה לעבר השפלה וגוש דן; מערכת כיפת ברזל יירטה ארבע רקטות מעל תל אביב. הרסיסים גרמו לנזק למספר מבנים וכלי רכב, אך לא היו נפגעים.

11:15 - מטח רקטות נורה לעבר אשקלון והשרון, כיפת ברזל יירטה חמש רקטות. רסיס פגע בדירה בבניין בן שמונה קומות באשקלון וגרם לנזק - אין נפגעים.

10:30 - נשיא המדינה ראובן ריבלין הגיע לביקור ניחומים ברמת ישי אצל משפחתו של סג"מ בר רהב ז"ל, שנהרג במבצע בעזה. 

08:30 - בפעילות משותפת של צה"ל והשב"כ, חוסל ראש מערך ההסברה של הג'יהאד האסלאמי, צלאח אבו-חסנין, שהיה חבר במועצה הצבאית העליונה.

08:00 - מעבר כרם שלום נפתח להכנסת סחורות לרצועה.

07:52 - אזעקה נשמעה באשקלון, באזור התעשייה באשקלון ובעוטף עזה. לפחות רקטה אחת יורטה על ידי מערכת כיפת ברזל באזור אשקלון ושתי רקטות נחתו בשטחים פתוחים. לא ידוע על נזק או נפגעים.

06:30 - חיל האוויר תקף 25 יעדי טרור ברצועה ובהם בתי, שני חיילים נפצעו קל במהלך הלחימה.

06:20 - אזעקת צבע אדום נשמעה במועצה האזורית אשכול. לאחר זמן קצר נחתו שתי רקטות בשטחים פתוחים מחוץ ליישוב במועצה האזורית אשכול - לא נגרם נזק ולא היו נפגעים.

05:38 - דיווח על הסכמה עקרונית של חמאס להצעת קרי להפסקת אש. על פי הפרסום בעיתון "אל-חיאת", קרי הציע הפסקת אש הומניטרית לחמישה ימים, שתחל ביום שבת הקרוב, ולאחריה יפתחו המעברים לרצועה.