כיפת ברזל יירטה רקטה שנורתה לאילת

הדי פיצוצים נשמעו ברחבי העיר הדרומית. לא נמסר על נפגעים או על נזק. מספר בני אדם לקו בחרדה. לפני כשבוע נורה מטח של שלוש רקטות לעבר אילת. נפצעו קל, 20 לקו בחרדה

נפילה באילת. ארכיון (שחר טפר)

אזעקה נשמעה סמוך לשעה 22:10 (חמישי) באזור אילת ואילות. הדי פיצוצים נשמעו ברחבי העיר. כיפת ברזל יירטה רקטה אחת. לא ידוע על נפגעים או על נזק. כמה בני אדם לקו בחרדה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני כשבוע, לראשונה מאז החל מבצע "צוק איתן", נורו שלוש רקטות לעבר העיר הדרומית. שתיים מהן פגעו במרכז העיר. אישה בשנות ה-60 לחייה ושלושה צעירים נפצעו מרסיסים, הם פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים יוספטל ומצבם הוגדר קל. 20 בני אדם נוספים לקו בחרדה.

מוקדם יותר היום, במהלך נאום ההשבעה של ראובן ריבלין במליאת הכנסת, נורה מטח רקטות מרצועת עזה לעבר באר שבע ויישובים בעוטף עזה. צעיר נפצע באורח קל מפגיעת פצצת מרגמה ביישוב במועצה האזורית אשכול.

אחרי הלילה השקט ביותר מאז תחילת מבצע "צוק איתן", נורו הבוקר מטחי רקטות לעבר אזור הדרום, השפלה, גוש דן והשרון. במהלך הירי הראשון יירטה מערכת כיפת ברזל ארבע רקטות, בירי השני הצליחה ליירט שתיים נוספות. יתר הרקטות נפלו בשטחים פתוחים.

אזרחים רבים דיווחו על רעשי פיצוץ רמים שנשמעו במרכזי הערים, אך לא נגרם נזק. שני תושבים נחבלו בדרכם למרחב המוגן ונזקקו לטיפול רפואי, שבעה נוספים לקו בחרדה. בזרוע הצבאית של הארגון נטלו אחריות על הירי וטענו כי שיגרו רקטות מסוג M75 לעבר נמל התעופה בן גוריון.

היירוטים התרחשו מעל חולון, צומת בילו ותל אביב. שברים של כמה מהרקטות שיורטו נחתו באזור פתח תקווה ובתל אביב. המשטרה החלה באיתור השברים והרסיסים בשני המוקדים ובאיסופם. בפיקוד העורף ובכוחות ההצלה שבים ומדגישים כי אין לגעת בשברים אלו, שעלולים להיות מסוכנים. במקרה של מציאתם יש לדווח על כך למוקד המשטרה.