הפלסטינים: "15 הרוגים בתקיפת בית ספר של אונר"א"

בתחנות הטלוויזיה של חמאס והגי'האד האסלאמי דיווחו על לפחות 15 הרוגים ועוד עשרות פצועים בתקיפת צה"ל במוסד חינוכי של סוכנות האו"ם לפליטים בעיירה בית חאנון בצפון הרצועה. מצה"ל נמסר כי הנושא בבדיקה

הפלסטינים מדווחים היום (חמישי) על לפחות 15 הרוגים ועוד עשרות פצועים בתקיפת צה"ל בבית ספר של אונר"א (סוכנות הסעד והתעסוקה של האו"ם לפליטים פלסטינים) בבית חאנון שבצפון הרצועה. הידיעה פורסמה בתחנות הטלוויזיה של חמאס והגי'האד האסלאמי ואין לה כל אישור רשמי. מצה"ל נמסר כי הנושא בבדיקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי דיווח בסוכנות הידיעות רויטרס, הפצועים פונו לשלושה בתי חולים ברצועה. איימן חמדאן, מנהל המוסד הרפואי בבית חאנון, כינה את האירוע "טבח" ואמר כי "דרוש יותר מבית חולים אחד כדי להתמודד עם כמות פצועים שכזו".

באונר"א טוענים שמסרו לצה"ל מראש את נקודות הציון של בית הספר וביקשו להיזהר. בשלב זה לא ברור בדיוק מה אירע שם והאם גם במקרה זה נורתה אש מתוך המוסד החינוכי או לא.

מזכ"ל האו"ם באן קי מון, המבקר בקהיר, גינה את התקרית: "אני מזועזע והמום מהאירוע בבית חנון - זה לא מקובל עליי". מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי הגיב גם הוא לדברים ואמר: "אני כועס על מעשי שני הצדדים. אני פונה לישראלים ולחמאס ואומר להם: זה שגוי מבחינה מוסרית להרוג את בני עמכם. עליכם להפסיק את הלחימה ולהיכנס לדיאלוג". גם קרי וגם באן סירבו להאשים מפורשות את ישראל או את חמאס בירי.

לוחמי צה"ל בפעילות בעזה. ארכיון (דובר צה"ל)

לקראת הכרעה בסג'עייה

במקביל, ביומו ה-17 למבצע "צוק איתן" לוחמי צה"ל ממשיכים במטרה המוגדרת של הפעולה הקרקעית - איתור, חשיפה והשמדה של מנהרות הטרור שנחפרו על ידי חמאס העזתי ומובילות לעבר שטח ישראל. היום נראה שהעיר סג'עייה, שהפכה למוקד המרכזי ביותר לפעולות הטרור, קרובה מתמיד להכרעה.

לאורך שעות הלילה והיום המשיכו כוחות צה"ל בלחימה בעיר, שבה פסק הירי כמעט לחלוטין. ההתנגדות האחרונה שנרשמה הייתה אתמול בשעות אחר הצהריים מכיוון בית החולים וופא, שחלקו הותקף לאחר שננטש מיושביו. עם תום הקרבות באזור הגיעו דחפורים למקום ופינו את ההריסות, כשהם חושפים פירי מנהרות שהובילו עד לנחל עוז בשטח הישראלי.

מוקד הלחימה עובר כעת לצפון הרצועה לאזור בית חנון, שולי בית להייה וג'בלייה, משם מתבצעים מרבית השיגורים לעבר ערי ישראל. לוחמים מחטיבת הנח"ל, כוחות שיריון בסיוע כלי טיס של חיל האוויר פועלים במקום, ועל פי הערכה בצה"ל אנשי חמאס גם שם עומדים להיות מוכרעים.

בפתח ישיבת הממשלה המיוחדת שהתקיימה היום בירושלים, אמר ראש הממשלה נתניהו כי כוחות צה"ל ממשיכים לפעול ברחבי הרצועה בעוצמה. "צה"ל פגע פגיעה עמוקה ומשמעותית בתשתיות הטרור, במחבלים, ברקטות ובמטרות רבות אחרות. אנחנו ממשיכים במלוא העוצמה במבצע צוק איתן, באוויר ובקרקע", הדגיש נתניהו.