רצועות סלמון ברצועת עזה: שפים בישלו לחיילים

שפים מתל אביב הגיעו לאחד משטחי הכינוס של חיילי צה"ל בדרום ופתחו מטבח שדה ללוחמים. היום בתפריט: במקום מנות קרב - דג סלמון, עוף מעושן במעשנה שהובאה ממסעדה במרכז, תפוחי אדמה בקדרה ואורז פראי. החיילים הופתעו, ולא שכחו לקחת גם לחברים שנמצאים עמוק בתוך עזה

הצבא צועד על קיבתו: חיילים באחד מהצמתים המרכזיים בדרום הופתעו לאכול בחינם במקום את מנות הקרב המסורתיות - אוכל שבושל בשטח על ידי שפים מובילים ממסעדות בתל אביב. השפים ירדו דרומה חמושים במעשנה מיוחדת מהמטבח, ומלווים בסו שפים, אנשי גריל ומלצרים שבאו גם הם כדי שלפחות היום - האוכל הצבאי יקבל שדרוג משמעותי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ומה בתפריט? עופות מעושנים, נתחי סלמון שהושרו במרינדה ונצרבו על הגריל, ירקות צלויים, תפוחי אדמה "מדורה" בקלחת גדולה בקוטר של מטר וחצי ואורז פראי. "לאכול מנות קרב ואז לבוא לפה ולאכול את האוכל הטעים הזה זה דבר מרענן", סיפר כפיר, קצין בצה"ל שהגיע לארוחה. "לקחתי גם לחברים בגדוד שיושבים עכשיו בעמדות. רציתי לומר תודה לעם ישראל".

"באנו לעשות לחיילים שמח ולגוון להם את האוכל", סיפר השף יובל בן נריה ממסעדת טאיזו בתל אביב. "קיבלנו תרומות מספקים, הבאנו לכאן המון אנשים, יש לנו כאן חברים ומשפחה והיה חשוב לנו להיות בשטח". השף דייויד פרנקל ממסעדת "פרונטו" בתל אביב סיפר כי "היה חשוב לנו, חבר'ה מתל אביב, לרדת לכאן לדרום ולהעלות לחיילים את המורל".

יואב בר מ"שף טו גו" סיפר כי הוא חש צורך עז לצאת מהבית בתל אביב ולהגיע לחזית. "אתמול בישלנו לטייסים והיום אנחנו בגבול עזה, ומחר נבשל ליחידה מסווגת לקראת שבת", סיפר בר. "התגובות פה מדהימות, זה מוזר לקבל את התגובות כשהגעתי רק כדי לתת מעט מעצמי למאמץ". גם חברת הכנסת יפעת קריב (יש עתיד) ואשתו של ראש המפלגה שלה, ליהיא לפיד, הגיעו לחלק את האוכל לחיילים.

קציני לוגיסטיקה שהגיעו למטבח המאולתר ארזו כמויות גדולות של מזון כדי שיישאר גם לחיילים שמפסידים את ארוחת הצהריים בגלל פעילות מבצעית ברצועה. כשהם יצאו להפוגה - האוכל יחכה להם.