אלוף פיקוד הדרום נכנס לסג'עייה

שכונת סג'עייה ידועה כמעוז טרור צפוף במיוחד, אך זה לא הרתיע גם את אחד המפקדים הבכירים ביותר בצה"ל להגיע לבקר את הכוחות. מפקד פיקוד הדרום האלוף שלמה (סמי) תורג'מן נפגש עם לוחמי חטיבת גולני, ההנדסה והשריון במעוז הלחימה. "אני מתרשם מהנחישות", שיבח את הכוחות

תורג'מן בסג'עייה (דובר צה"ל)

גם המפקדים הבכירים מגיעים לעזה: אתמול (ג') בשעות הערב הגיע מפקד פיקוד הדרום האלוף שלמה (סמי) תורג'מן לביקור באזור הלחימה בשכונת סג'עייה ברצועת עזה, בו מתנהלים קרבות עזים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תורג'מן פגש במקום כוחות גולני, הנדסה ושריון הפועלים בלחימה בסג'עייה. "אני מתרשם מהנחישות ומהרמה המקצועית של הכוחות בטיפול ובסיכול מנהרות שייעודן פגיעה בישובים בשטח מדינת ישראל", אמר האלוף ללוחמים.

מפקד פיקוד הדרום עם הלוחמים (דובר צה"ל)

בצה"ל הסבירו כי הבחירה לבקר דווקא בסג'עייה, מעוז חמאס, לא נעשתה במקרה. השכונה הצפופה שבצפון הרצועה נחשבת כבר עשרות שנים למוקד טרור, שכיום מרושת במנהרות של חמאס ומחסנים לאמצעי לחימה.

לאחר שבשנת 2007 השתלט חמאס על עזה, גורשו מהשכונה גורמים המזוהים עם פת"ח. באזור התפתחה יריבות בין חמאס לג'יהאד האיסלמי, כשכל צד משגר רקטות לעבר ישראל מבורות בשכונה כדי להיחשב למוביל המאבק בישראל. שיגור הרקטות מהאזור התאפשר הודות לקרבתה של השכונה ליישובים הישראלים.