חברתו של סגן פז אליהו: "היינו צריכים לחגוג 7 שנים ביחד"

סגן פז אליהו, לוחם בחטיבת הצנחנים, נהרג הבוקר מפיצוץ מטען ברצועת עזה. בני משפחתו וחבריו שקיבלו את ההודעה על מותו, התכנסו בבית בקיבוץ עברון שבצפון. "אנחנו לא יודעים איך לאכול את זה עוד", אמר אביו של פז

אלה בר, חברתו של סגן פז אליהו חיכתה לחגוג איתו שבע שנות חברות בחודש הבא, אבל היום (ד') היא קיבלה את הבשורה הקשה מכל. פז, לוחם בחטיבת הצנחנים, נהרג בפיצוץ מטען ברצועת עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הכרנו במחנה של השומר הצעיר בכיתה ט', ותמיד חשבנו שצריך להמציא סיפור כיסוי אחר, כי אי אפשר לספר שהכרנו שם", אמרה אלה בדמעות. "כולם חשבו שזו התאהבות של ילדים. בעוד פחות מחודש היינו צריכים לחגוג ביחד שבע שנים".

"זה שבר כלי שנפל עלינו ולא יודעים איך לאכול את זה עוד", אמר אביו של פז, אורי אליהו. "יש לי עוד שני ילדים, אחד רוצה ללכת בדרכו של פז ואני מאמין שהוא יצליח כי זה החינוך שהם מקבלים בבית".

פז, שחר ולי נהרגו הבוקר

מוקדם יותר הערב הותר לפרסום כי פז אליהו ושני לוחמים נוספים מחטיבת הצנחנים נהרגו הבוקר בפיצוץ מטען ברצועת עזה. התקרית החלה לפנות בוקר, סמוך לחאן יונס, כאשר כוחות צנחנים פעלו באזור לאיתור מנהרות. במהלך אחת הסריקות נכנס כוח לתוך בית, שככל הנראה היה ממולכד. לעבר הכוח הופעל מטען רב עוצמה שגרם לחלק מהבניין להתמוטט. שלושת החיילים נהרגו, ושבעה מחבריהם נפצעו בתקרית. במקום החלו חילופי אש עם מחבלי חמאס, כאשר חברי ההרוגים והפצועים חילצו אותם תחת אש. המחבלים נהרגו, והפצועים פונו במסוקים לבתי חולים בישראל. מצבם של שלושה מהפצועים הוגדר קשה.

סמל ראשון שחר דובר נולד בקיבוץ גניגר. הוריו, אורלי ובוריס, עלו לארץ מברית המועצות בשנת 1991 ונקלטו כחברים בקיבוץ. שחר למד בבית הספר היסודי "עמק יזרעאל" בגניגר ובבית הספר התיכון "העמק המערבי" ביפעת. הוא הניח אחריו שני הורים ואח אחד, גיא, בן 24. הלווייתו תיערך מחר ב-11:00 בקיבוץ גניגר.

"קשה ובלתי נתפס לדבר על שחר בלשון עבר", סיפרה רוחמה תמר, המחנכת של שחר במהלך לימודיו בתיכון. "שחר היה תמיד התלמיד שכל הכיתה ידעה שהיא יכולה לסמוך עליו בכל דבר. תמיד הוא היה ראש וראשון, אהוב מאוד על חבריו ובולט בעשייה החברתית שלו. כששחר לקח על עצמו משימה, תמיד ידעת שהוא יעשה זאת בדרך הטובה ביותר האפשרית. אני בטוחה שגם בקרב הוא עשה את המקסימום".

סמל ראשון שחר דובר

סמל ראשון לי מט, בן 19 מאילת, נהרג אף הוא בפעילות החטיבה. מט הועלה לאחר מותו מדרגת סמל לדרגת סמל ראשון. כמו כן, ביממה האחרונה נפצעו שני חיילי צה"ל באורח קשה, עשרה חיילים באורח בינוני ו-20 חיילים נוספים נפצעו באורח קל במהלך פעילות כוחות צה"ל באזור רצועת עזה.

סמל ראשון לי מט

סגן פז אליהו הוא בנם של רחל ואורי, ואח של מתן, בן 19. הלווייתו תיערך מחר בשעה 17:00 בבית העלמין בקיבוץ ילדותו. לפני כניסתו ללחימה ברצועה, אליהו היה צוער בקורס קצינים. לפני הצבא הוא יצא לשנת שירות בפנימייה. "הלך לי הנכד", סיפר סבו של פז עם קבלת הבשורה המרה. "מה אפשר לומר, הוא חרוט אצלנו בלב".