דובר צה"ל: "הפעולה תימשך בימים הקרובים"

על רקע הדיווחים על הניסיונות להשיג הפסקת אש בין הצדדים, דובר צה"ל מבהיר כי מבצע "צוק איתן" יימשך עוד ימים. "אנחנו מגבירים את הלחץ", אמר תת אלוף מוטי אלמוז בריאיון לחדשות 2, "וזה לא קשור לשום עניין של הפסקת אש. אנחנו פועלים במרץ, וכך נמשיך לעשות"

יומו ה-16 של מבצע "צוק איתן" קרוב לסיומו, ודובר צה"ל תת אלוף מוטי אלמוז טוען כי הפעולה תימשך עוד ימים. "אנחנו מגבירים את הלחץ וזה לא קשור לשום עניין של הפסקת אש", הדגיש דובר צה"ל בריאיון לחדשות 2. "אנחנו פועלים במרץ וכך נמשיך לעשות בימים הקרובים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אלמוז מנה את הישגי צה"ל בימי המבצע. "אנחנו מחזיקים בהרבה מאוד מנהרות, מנהרות משמעותיות, מנהרות תופת, אבל המבצע איננו רק נגד מנהרות", הוא ציין. "השתלטנו על יעדים רבים בתוך הרצועה, הרבה בתים שיש בתוכם הרבה מאוד אמצעי לחימה, חומרים שחמאס אסף על צה"ל עם מספרי יחידות ועוד חומרים שמתארים כיצד נכון להתגונן בפני התקפה מהסוג הזה. אנחנו פועלים בסבלנות, נכנסים לבתים, יורים בפעילים והורגים מחבלים".

"הרמטכ"ל סייר היום אחר הצהריים בהרבה יחידות בשטח", סיפר דובר צה"ל. "הוא בדק את המוכנות והנחה את הכוחות להמשך הפעילות. הוא הנחה אותם לא להיות סטטיים, אלא להמשיך ולתקוף פעילים, להמשיך לתקוף את יעדי המבצע".

"הנחה להמשיך ולתקוף את יעדי המבצע". גנץ, (דובר צה"ל)

"החיילים רוצים להמשיך להילחם"

דובר צה"ל אף התייחס למותם של שלושת הלוחמים מחטיבת הצנחנים, שנהרגו הבוקר. "איבדנו שלושה לוחמים, ואני רוצה לשלוח מכאן תנחומים למשפחות המבצע. צה"ל ממשיך בנחישות עם הרבה מאוד מוטיבציה. אנחנו מקבלים דיווחים כל הזמן מחיילים שרוצים להמשיך להילחם ולהעמיק את יעדי המבצע".

בהתייחסו להפצצת בית החולים וואפא בעזה, הדגיש אלמוז: "הפעילות שחמאס מנסה לעשות מהיום הראשון, ואנחנו מכירים את זה לא מהיום, היא לערב את האזרחים כמגנים חיים בתוך הלחימה. אנחנו קוראים כל הזמן לאנשי בית החולים וואפא להתרחק מהאזור, ואנחנו מתכוונים למה שאנחנו אומרים. אנחנו ממשיכים ומפצירים באנשים להתרחק, אבל חמאס מנסה להחזיר אותם".

באשר להיעדרותו של החייל אורון שאול, אמר דובר צה"ל כי עדיין אין עדכונים חדשים. "אנחנו ממשיכים לעסוק בסוגייה הרגישה הזאת בתוך מבצע מאוד מאוד גדול", ציין. "ההגדרה לא השתנתה. אנחנו ממשיכים את הליך הזיהוי, ומנסים להבין מה עלה בגורלו. הנגמ"ש בער מספר שעות, ואנחנו ממשיכים בהליך. ברגע שיהיה מה לעדכן, נעדכן".