האם נהרג בכיר בחמאס בעזה?

בעוד השב"כ הודיע על פגיעה בארבעה מפקדי שטח של ארגון הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני, בעזה מדווחים כי מפקד חמאס במרחב חאן יונס נפצע או אולי אף נהרג. עם זאת, אין עדיין אישור רשמי לשמועות המתרוצצות ברצועה. על פי הדיווחים הפלסטינים, נהרג גם מי שהיה אחראי לייצור רקטות ה-M75

ארכיון (AP)

בין 200 ל-300 פעילי חמאס וג'יהאד נהרגו, בהם גם בכירים, אולם הפלסטינים לא מפרסמים את שמותיהם. אחד השמות שהוזכרו, אם כי אין לכך אישור רשמי, הוא מוחמד סנוואר, מפקד חמאס במרחב חאן יונס. אחיו של סנוואר הוא ממשוחררי עסקת שליט וכיום הוא יושב בלשכה המדינית של חמאס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווחים, אוסמה אבו הינד, האחראי לייצור הטילים הארוכים M75, נפגע אף הוא במהלך פעילות צה"ל בעזה, ונהרג. במקביל, הודיע הערב (ד') השב"כ כי במסגרת פעילות משותפת שלו ושל צה"ל בימי הלחימה האחרונים נפגעו מפקדי שטח בולטים בקרב ארגון הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני.

המפקדים שנפגעו היו דמויות בולטות בארגון, שעמדו לאורך השנים מאחורי פיגועים רבים נגד כוחות צה"ל ומאחורי ירי רקטי לעבר ישראל. גם במהלך ימי הלחימה האחרונים זוהתה פעילותם הדומיננטית, עד לפגיעה בהם.

בין ההרוגים: האחראי לפעילות הצבאית בחאן יונס

אכרם צאלח מחמד שאער, פעיל ג'יהאד אסלאמי פלסטיני צבאי בכיר, הוא אחד המפקדים שנפגעו בתקיפות. מחמד שאער אחראי לפעילות הצבאית של הארגון במרחב חאן יונס. מתוקף תפקידו הוא עמד, לאורך השנים, מאחורי ביצוע פיגועים נגד כוחות צה"ל והיה אחראי על ביצוע ירי רקטי משטח חטיבת חאן יונס לעבר ישראל, גם במהלך ימי הלחימה.

מפקד שטח נוסף שנפגע הוא מחמוד עווד עלי זיאדה, תושב ג'בליה, פעיל ג'יהאד צבאי בולט. זיאדה הוא מפקד גדוד בחטיבת צפון הרצועה של הארגון. גם שעבאן חאלד שעבאן דחדוח, תושב העיר עזה ופעיל צבאי בולט בארגון - נפגע. דחדוח הוא מפקד גדוד בחטיבת העיר עזה של הארגון.

צה"ל ושירות הביטחון הכללי הצליחו לפגוע גם בסעיד מחמד נצר אבו מעמר, תושב רפיח, פעיל ג'יהאד צבאי בכיר, מפקד גדוד בחטיבת רפיח של הארגון.