תיעוד: תקיפה ופיצוצים בבית החולים בעזה

בצה"ל התקשרו לבית החולים וופא מספר פעמים כדי לוודא שאין צוות או חולים במתחם. אחרי שהקול מהצד השני אישר כי המתחם ריק מחולים - יצאו הכוחות לפעולה. בסרטון שפרסם צה"ל נראית התקיפה כשבמהלכה נשמעים פיצוצי משנה, המעידים על תחמושת רבה ככל הנראה שהוסתרה במקום. צפו בתיעוד הפעולה

שעות אחרי תקיפת בית החולים וופא בעזה מפרסם הערב (ד') צה"ל את תיעוד הפעולה. בסרטון נראה כלי טיס מתכונן לתקיפת המטרה. אחרי שהאות ניתן, התקיפה יוצאת אל הפועל והדי פיצוצי משנה נשמעים, עדות לאמצעי הלחימה הרבים שאחסן חמאס במתחם בית החולים, שהפך למעוז צבאי של חמאס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לצד התיעוד, פרסם צה"ל שתי שיחות שבוצעו בימים האחרונים מישראל במטרה לוודא כי החולים ואנשי הצוות עזבו את המתחם טרם יצאה התקיפה אל הפועל. "בבית חולים וופא אתה בטוח שאין שם אף אחד?", שואל נציג צה"ל בטלפון בשיחה שבוצעה לפני יומיים. "לא, אין שם שום אנשים", משיב הקול מהצד השני. "אתם בטוחים שאין שם חולים?", חוזר הנציג. "יש מכונות ויש דברים, אבל אין אנשים", עונים לו מבית החולים.

נציג צה"ל לא מסתפק בכך וחוזר שוב על השאלה: "אין חולים שם?". בוופא מדגישים: "אין חולים". כעבור יום חוזרת על עצמה שיחה דומה כשנציג הצבא מתקשר שוב אל בית החולים. "דיברתי עם מנהל בית החולים והוא אמר שאין צוות ואין חולים. הוא סגר את בית החולים ואת כל הדלתות ואין אפשרות לאף אחד להיכנס לבית החולים כי הוא סגור", אומר נציג בית החולים בשיחה אחרי בדיקה נוספת.

בית החולים אחרי ההפגזה (רויטרס)

נציג הצבא מדגיש הפעם: "חשוב לנו להבהיר, כי מתקיפים את הכוחות שלנו משם, ועכשיו הם נמצאים בתוך בית החולים ומתקיפים אותנו. החוק הבינלאומי מבקש מאיתנו לשמור על חיילנו ועל אזרחי מדינת ישראל, שלא יהיה ירי משם וגם לא רקטות".

ירו מביה"ח לעבר הכוחות (רויטרס)

היום בשעות הצהריים תקפו כוחות צה"ל את בית החולים, זאת לאחר שבמשך ימים ארוכים נורתה מתוך המתחם אש לעבר הכוחות הפועלים בשטח. בצה"ל ציינו כי מתחם בית החולים שימש להפעלת חדרי מלחמה ופיקוד של חמאס והג'יהאד האסלאמי שהכווינו את הלחימה באזור.

כמו, כן אומרים בצבא כי בוופא הוצבה עמדת תצפית, ששימשה לאיסוף מודיעין על הכוחות ועל מטרות לחימה. במתחם בית החולים נחפרו, בנוסף, מספר פתחים של מנהרות טרור ששימשו את חמאס.