השריון בפעולה: "השמידו מה שצריך להשמיד"

במהלך הלילה קיימה חטיבת שריון 401 מבצע חטיבתי במטרה לכבוש ולפשוט על שטחים ברצועת עזה. במהלך הפעולה נורו פצצות מרגמה על הכוחות, שהשיבו באש וחיסלו מספר מחבלים. סרטון שפרסם דובר צה"ל מראה את כניסת הטנקים לרצועה וסיכול של עמדת שיגור הסמוכה לבית ספר בעזה

נמשך המבצע הקרקעי ברצועת עזה: במהלך הערב והלילה (ג') ביצעה חטיבת שריון 401 מבצע חטיבתי, בשילוב כוחות טנקים, חי"ר וסיוע מהאוויר - במטרה לכבוש ולפשוט על שטחים ברצועת עזה. סרטון שפרסם דובר צה"ל מראה את כניסת כוחות השריון לרצועה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מכת אש, פתיחה והתקפה", נשמע מפקד חטיבת שריון, אל"מ סער צור, קורא בקשר עם כניסת הכוחות. "התקפה איטית, מבוקרת, מאובטחת, אין מה למהר. תסרקו היטב, תשמידו מה שצריך להשמיד, תחפשו את הפירים, תחפשו את האויב ותעשו את זה הכי טוב שאתם יכולים. שיהיה לכולם בהצלחה".

במהלך הפעולה אמש נורו מטחי פצצות מרגמה וטיל RPG לעבר הכוחות, שהשיבו באש טנקים וחי"ר מאסיבית. חלק מהמחבלים חוסלו. חוליית מחבלים נוספת התגלתה סמוך לכוחות ושלושה מחבלים חוסלו.

בנוסף, כוח של שריון בעזה מצא מנהרת טרור בעיירה דיר אל בלאח שבמרכז הרצועה. בתוך המנהרה מצאו הלוחמים, אמצעי לחימה, מפות ומדי צה"ל.

עמדת שיגור בלב מבנים אזרחיים (דובר צה"ל)

מתחילת המבצע תקפו חטיבה 401, והכוחות שתחת פיקודה, יותר מ-150 מטרות בצפון הרצועה וחיסלו למעלה מ-20 מחבלים. במהלך המבצע סיכלו הלוחמים רכב תופת באמצעות פגז מדויק וחשפו אמצעי לחימה רבים. "באמצעות טנקי המרכבה סימן 4 ומערכת מעיל רוח, החטיבה מסוגלת לנוע לעומק ולחסל אויב ממרחקים, תוך התמודדות עם איום הנ"ט, ולסייע לפשיטות חי"ר", אומרים בצה"ל.

בסרטון אחר שפרסם דובר צה"ל, נראית הפצצה של עמדת שיגור תת קרקעית, שהוטמנה סמוך לבית ספר ברצועת עזה. מפה שפרסמו בצה"ל ממחישה את קרבת עמדת השיגור גם למבנים אזרחיים נוספים.

מבצע "צוק איתן" - היום ה-16:

מועצת האו"ם מקיימת דיון מיוחד על המצב בעזה

קרי בישראל לקדם הפסקת אש, פרס תוקף את קטאר

אל על מתגברת את טיסותיה לישראל

צפו: פיצוץ מנהרות מעיני הלוחמים

גורם צבאי בכיר: "משתלטים על סג'עייה"

השמועות בוואטסאפ: 3 חיילים נעצרו

הותר לפרסום: 2 קצינים נהרגו בעזה