תיעוד: פיצוץ מנהרות טרור מעיני הלוחמים

הכוחות הקרקעיים הפועלים ברצועת עזה חשפו עד כה 28 מנהרות והשמידו שש מהן. תיעוד מיוחד מהשטח חושף כיצד פועל ההליך המסובך, מנקודת ראותם של הלוחמים. "זה הולך להיות פיצוץ מפחיד", אומר הלוחם בסרטון ומוסיף: "צפייה מהנה"

ביום ה-16 למבצע "צוק איתן" ממשיכים כוחות צה"ל בשטח רצועת עזה לפעול לאיתור והשמדת מנהרות הטרור המובילות לישראל. בתיעוד יוצא דופן שהגיע לידי חדשות 2, ניתן לראות לראשונה את פיצוץ המנהרות שנחפרו על ידי פעילי חמאס, מנקודת ראותם של הלוחמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כמו שתראו עכשיו בסרטון, שני פיצוצים של שתי מנהרות במכה אחת", מסביר אחד הלוחמים שנמצא מאחורי המצלמה. "בכל מנהרה יש 100 קילו חומר נפץ - 10 מוקשים, כל מוקש 10 קילוגרמים. תיזמנו אותם ביחד, הולך להיות פיצוץ מפחיד. צפייה נעימה".

שניות לאחר מכן נשמע הפיצוץ האדיר שהרעיד את האדמה באזור שתחתיו עוברות המנהרות. "הללויה", נשמע החייל צוהל על הטיפול המוצלח במנהרות, שתיים מבין רבות שאותרו בששת ימי הלחימה ברצועה. "פעם היו כאן מנהרות".

הלוחמים מאתרים מנהרה נוספת (ליאור וענונו ורפאל %)

עד כה חשפו הכוחות ברחבי הרצועה 28 מנהרות ו-57 פירים המובילים אליהן. בצה"ל מדגישים כי הליך השמדתן, באופן כזה שחמאס לא יוכל לשקם אותן, הוא איטי ומורכב. הלוחמים הצליחו עד כה להסיר את האיום של 6 מנהרות וממשיכים בפעילות. האיטיות שבתהליך עלולה לגרום לחיכוך עם פעילי החמאס, ולכן כפי שמסביר החייל בסרטון, כוחות צנחנים מאבטחים את הלוחמים.

במקביל לפעילות הקרקעית, ממשיך גם חיל האוויר בתקיפות של מטרות רבות. מתחילת המבצע תקף צה"ל 3,000 מטרות טרור, מתוכן 200 ביממה האחרונה. בפעילות חוסלו 30 מחבלים, 210 מאז תחילת התמרון הקרקעי. כמו כן עצרו הכוחות 28 מחבלים שמתושאלים בתקווה שיספקו מידע אודות מנהרות נוספות ומוקדים שבהם מאוחסנים אמצעי לחימה.

מבצע "צוק איתן" - היום ה-16:

מועצת האו"ם מקיימת דיון מיוחד על המצב בעזה

השריון בפעולה: "השמידו מה שצריך להשמיד"

קרי בישראל לקדם הפסקת אש, פרס תוקף את קטאר

אל על מתגברת את טיסותיה לישראל

גורם צבאי בכיר: "משתלטים על סג'עייה"

השמועות בוואטסאפ: 3 חיילים נעצרו

הותר לפרסום: 2 קצינים נהרגו בעזה