השמועות בוואטסאפ: 3 חיילים נעצרו

בעקבות חקירה של מצ"ח ויחידת המחשוב של משטרת ישראל נעצרו אמש שלושה חיילים בחשד שהדליפו מידע אודות גורלם של חללי צה"ל בוואטסאפ וברשתות החברתיות. על פי החשד הם הדליפו את שמותיהם של הרוגי אסון הנגמ"ש. החקירה הצה"לית נמשכת

ההדלפות בווטסאפ ייחקרו, אילוסטרציה (חדשות 2)

המשטרה הצבאית החוקרת עצרה אמש שלושה חיילים מאגף כוח אדם, מהרבנות הצבאית ומחיל הרפואה בחשד שהדליפו מידע בוואטסאפ. על פי החשד, השלושה הדליפו את שמות הרוגי אסון הנגמ"ש בסג'עייה ואת תמונת הכנת ארונות הקבורה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בצה"ל החליטו לשים סוף לתופעת הפצת השמועות בנוגע לנושאים מבצעיים באפליקציית המסרים המידיים, דבר שכבר גרם בימי הלחימה לכאב רב למספר משפחות שגילו כי יקיריהן נהרגו עוד לפני שקציני הנפגעים נקשו על דלתם.

בשני מקרים שונים אף הגיע מידע להורים כי בניהם נהרגו, על אף שלא נפגעו כלל. בשל התרחבות התופעה, החל לאחרונה קמפיין ברשת, אותו מוביל צה"ל, שקורא להילחם ב"רב-סרן שמועתי", ובתופעה שכבר גרמה צער רב למשפחות רבות.

החקירה של מצ"ח מתקיימת בשיתוף פעולה עם יחידת המחשוב של משטרת ישראל, הבוקר היא הפכה לגלויה לאחר מעצר החיילים החשודים. גורמים בצה"ל מדגישים כי הדלפות ברשת, לרבות בקבוצות הוואסטאפ הם בניגוד לחוק.

עוד מבהירים בצה"ל כי החקירה החלה משום שברשתות החברתיות פורסמו נתונים שהיו חבויים על מצבם וגורלם של חיילים בשדה הקרב, נתונים שהיו ידועים רק למספר מצומצם של קצינים וחיילים ביחידות בחיל הרפואה, הרבנות ואכ"א.

מבצע "צוק איתן" - היום ה-16:

מועצת האו"ם מקיימת דיון מיוחד על המצב בעזה

השריון בפעולה: "השמידו מה שצריך להשמיד"

קרי בישראל לקדם הפסקת אש, פרס תוקף את קטאר

אל על מתגברת את טיסותיה לישראל

צפו: פיצוץ מנהרות מעיני הלוחמים

גורם צבאי בכיר: "משתלטים על סג'עייה"

הותר לפרסום: 2 קצינים נהרגו בעזה