מטח לדרום: עשרות נפגעי חרדה ברהט

הירי מרצועת עזה נמשך: כיפת ברזל יירטה 4 רקטות באזור השפלה ו-3 נוספות שנורו לעבר באר שבע. 4 רקטות נפלו בשטחים פתוחים מחוץ לעיר - לא דווח על נפגעים. 53 בני אדם לקו בחרדה ברהט, אין נפגעים בגוף

יירוט. ארכיון (חדשות 2)

גם בסופו של היום ה-15 למבצע "צוק איתן" - הירי מרצועת עזה לעבר שטח ישראל נמשך: מטח כבד נורה הערב (ג') סמוך לשעה 21:00 לעבר יישובי השפלה וגוש דן. שתי רקטות יורטו באזור השפלה. לא ידוע על נפגעים או על נזק. מוקדם יותר, סמוך ל-20:30, יורטו שתי רקטות שנורו לעבר אשדוד ויבנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברהט לקו 53 בני אדם בחרדה, איש לא נפגע בגופו. רוב הנפגעים פונו לקבלת טיפול בבית החולים סורוקה בבאר שבע.

זמן קצר לאחר המטח הראשון, ב-21:17, נשמעו שוב אזעקות באשדוד, גן יבנה וגדרה. שתי רקטות שנורו מצפון הרצועה לעבר אזור השפלה יורטו. אחת התפוצצה בשטח פתוח. לא ידוע על נפגעים.

סמוך לשעה 22:00 נורה מטח גם לעבר באר שבע. שלוש רקטות יורטו על ידי סוללת כיפת ברזל וארבע רקטות נפלו בשטחים פתוחים סמוך לעיר, לא דווח על נפגעים. בסך הכל שוגרו לישראל ביממה האחרונה 73 רקטות. 56 רקטות נפלו בשטח הארץ ומערכת כיפת ברזל ביצעה 19 יירוטים.

הבוקר התחדש ירי הרקטות לעבר יישובי הדרום והמרכז: סמוך לשעה 10:00 נשמעו אזעקות רבות בגוש דן ובשפלה, ולאחר מכן דווח על שני יירוטים של מערכת כיפת ברזל.

הנזק לבית ביהוד (דוברות עיריית יהוד)

ביהוד נגרם נזק מרסיס שנפל על בית מגורים. טרם התברר האם מדובר בשריד רקטה או שאריות מהיירוט, וצוות מד"א העניקו טיפול רפואי למספר נפגעי חרדה.  סמוך לשעה 11 בוצע מטח ירי לאזור אשקלון ואשדוד, ולפחות רקטה אחת יורטה. בשעה 12:30 נשמעו אזעקות באזור ניצנה ואשלים, אך לאחר בדיקה התברר כי מדובר באיכון שווא.