אמו של רס"ן צפריר בר-אור לנשיא המדינה: "ליאן בת השנה שואלת ברחבי הבית 'אבא בא'?"

נשיא המדינה שמעון פרס המשיך גם היום בביקורי תנחומים אצל משפחות הלוחמים שנהרגו בקרבות בעזה. "הבת והבן שעתיד להיוולד לך, יהיו לעד מצבה חיה לזכרו של צפריר", אמר הנשיא לאלמנתו של רס"ן צפריר בר-אור. "לעולם לא נסלח על כך שסבא צריך לקבור את הנכד שלו", אמר לנשיא סבו של סמ"ר גלעד יעקבי

"הבת והבן שעתיד להיוולד לך, יהיו לעד מצבה חיה לזכרו של צפריר" - כך אמר היום נשיא המדינה שמעון פרס לסיון, אלמנתו של רס"ן צפריר בר-אור ז"ל שנהרג בפעילות מבצעית בעזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נשיא המדינה שמעון פרס המשיך היום בסבב ביקורי התנחומים אצל המשפחות השכולות. היום הוא ביקר בבית משפחותיהם של החיילים רס"ן צפריר בר-אור ז"ל בן ה-32 וסמ"ר גלעד יעקבי ז"ל בן ה-21, שנהרגו בפעילות מבצעית בעזה.

הנשיא פגש את הוריו של רס"ן בר-אור שרונה ואריה, ואת אשתו סיון, אם ילדה בת שנה שנמצאת בהריון מתקדם. במשך דקות ארוכות חיבק את האם, ניגב את דמעותיה, וניסה לחזק אותה בשעות הקשות. "בנכם היה מודל לאומץ לב ומסירות. הוא אהב את מדינת ישראל אהבת נפש, ולא היסס לשלם בחייו כדי להגן על אזרחי הדרום. הוא נפל כגיבור", אמר פרס לבני המשפחה.

רס"ן צפריר בר-אור ז"ל

"ליאן שואלת ברחבי הבית 'אבא בא'?"

ההורים סיפרו לנשיא עד כמה צפריר ז"ל אהב את מדינת ישראל, עד כמה אהב לטייל בין שביליה ועד כמה אהב את הצבא וחייליו. אמו של צפריר, שרונה סיפרה כי "בכל פעם שנפתחת הדלת ומבוגר נכנס לבית, ליאן שואלת ברחבי הבית 'אבא בא ? אבא בא'?' ואיננו יכולים להפסיק את הדמעות. הסתכלתי בנכדתי ויש לה את אותם העיניים כמו של אביה, צפריר. נבהלתי כל כך. הרגשתי כאילו צפריר מסתכל בי דרך עיניה הקטנות".

לרעייה סיון אמר הנשיא: "הבת, והבן שעתיד להיוולד לך יהיו לעד מצבה חיה לזכרו של צפריר. צפריר משאיר אחריו חלל גדול וכאב גדול. העם מאוחד כולו מאחורי החיילים. אנו נלחמים בטרוף הרצחני שמופנה כלפינו. רק אנו יכולים להגן על עצמנו ".

האלמנה סיון, ביקשה מהנשיא להעביר מסר לכל הנשיא המחכות לבעליהן שישובו בשלום, ואמרה "אני מחזקת את נשות הלוחמים שמחכות להם בבתים. שאלוהים ישמור עליהם ושיחזרו הביתה בשלום".

 "לעולם לא נסלח על כך שסבא צריך לקבור את הנכד שלו"

הנשיא וסבו של יעקבי (מארק ניימן/לע"מ)

הנשיא ביקר גם בבית משפחת החייל סמ"ר גלעד יעקבי ז"ל. "גלעד היה ילד הומני ואנושי. אהב מוסיקה והיה מנגן ושר. הוא אהב ספורט", סיפרו ההורים לפרס. "גלעד רצה להיות פוליטיקאי ולהשפיע. הוא התגייס לסיירת על מנת להגן על המדינה ומאוד אהב את הצוות שלו".

סבו של גלעד, יוסף, הוסיף וסיפר "לעולם לא נסלח על כך שסבא צריך לקבור את הנכד שלו. גלעד היה דובר אמת. אהב את הבריות ותמיד עזר לחבריו. למרות שידע לקראת מה הוא הולך הוא הלך בנחישות. כאשר התקבל לסיירת גלעד הודיע לי בהתרגשות 'סבא, התקבלתי לגולני! סבא, קיבלו אותי לסיירת'."

רותם, אחותו הבכורה של גלעד הוסיפה וסיפרה :"לפני שהוא נכנס לעזה, ישבנו בחצר הדירה שלי בבאר שבע והוא אמר לי 'אני לא אומר לאף אחד, אבל אני מרגיש שלא אחזור. אני בעיקר מפחד ממה שיהיה לכם אחר כך'. גלעד היה תמיד ילד שמח. ואפילו בדרך לעזה ובעלייה לנגמ"ש ובירידה ממנו, הוא שר לצוות שלו ועודד אותו".

סמ"ר גלעד יעקבי ז"ל

בתום הביקור כתב הנשיא פרס בספר המבקרים לזכרו של גלעד :"משפחה יקרה, תודה שגידלתם בן כזה נפלא. בן שגבורתו נבעה מערכיו. וינק רוח גדולה מבית הוריו. גלעד היה אדם עם כוח אדיר שאין בו טיפת כוחנות. והראה שבסופו של יום, בצדק ישנה עצמה אמיתית שמאפשרת לעם כמו שלנו להתקיים, לגבור על אויבים ולשחר שלום. הוא התנדב לאמיצות שבחטיבות צה"ל, לסיירת של גולני שנמצאת תמיד בקו האש הראשון. הוא גיבור אמיתי של ישראל ובן להוריו ולעמו. הוא היה ילד שחיפש שלום".

דברי הזיכרון שכתב הנשיא (מארק ניימן/לע"מ)