משפחה בחזית: שני הבנים לוחמים בעזה, האב מפקד במג"ב

בעוד משפחות רבות בישראל בעיקר דואגות לבניהן, משפחה אחת גויסה כמעט כולה למערכה ברצועה: עומר וגיא מוזס, שני אחים שהתגייסו בזה אחר זה לגבעתי, לוחמים בימים אלה בחמאס. גיא, אח נוסף, יתגייס אף הוא בקרוב ליחידה הסגולה. האב אייל משרת כמפקד במג"ב: "נפלה בחלקי זכות גדולה שבניי מגנים על המדינה"

התגייס לקרבי בעקבות אביו. עומר מוזס (באדיבות המשפחה)

ימים לא קלים עוברים על רב פקד אייל מוזס. בזמן שהוא מתמודד עם הפרות סדר ברחבי הבירה, לבו עם שני בניו שנלחמים ברצועת עזה במסגרת מבצע "צוק איתן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רפ"ק אייל מוזס משמש כיום כמפקד יחידת "שחר 101" של מג"ב ירושלים, שמתעסקת בעיקר בטיפול בהפרות סדר ובלוחמה בפשיעה חמורה ברחבי הבירה. בימים אלה, ימי המבצע בעזה, העבודה של היחידה מורכבת ועמוסה מתמיד - בעיקר בהר הבית.

אייל, בן 49, שירת בשירותו הסדיר בחטיבת הצנחנים. לאחר שהשתחרר הוא התגייס למשטרה ושימש סוכן סמוי במחלק הסמים של ימ"ר ירושלים. במהלך השנים השתלב מוזס במגוון תפקידי מפתח בתחום המודיעין בעיקר באזור ירושלים. לאייל ואשתו, אביטל, ששירתה גם היא שנים רבות ביחידה מיוחדת של המשטרה, נולדו שלושה בנים - עומר, גיא ועמית, שחונכו לערכים של נתינה ואהבת הארץ.

הצטרף גם כן ללחימה בעזה. גיא מוזס (באדיבות המשפחה)


כל האחים רצו לגבעתי

בעקבות אביהם, בחרו שלושת הבנים להתגייס גם הם לשירות קרבי. עומר, הבכור, התגייס בנובמבר 2011 לחטיבת גבעתי, שנמצאת בימים אלה בעיצומה של הלחימה ברצועת עזה. בנובמבר 2013, הצטרף אליו גם אחיו הקטן , גיא - אף הוא לשירות בחטיבת גבעתי.

בנובמבר הקרוב, עתיד גם עמית, הצעיר מבין האחים, להצטרף אל אחיו הגדולים בשורות החטיבה הסגולה. עומר הצטרף ללחימה כבר בשבוע שעבר, ובתחילת השבוע הצטרף גם גיא למבצע.

"סומך על בניי". אייל מוזס (באדיבות המשפחה)


"בנים יקרים שלי, נפלה בידכם הזכות להגן על המדינה"

מספר ימים חלפו מאז הפעם האחרונה שאייל דיבר עם ילדיו. ממש לפני שנכנסו ללחימה, הוא שלח לכל אחד מהם תפילת חיזוק והוסיף: "בן יקר שלי, נפלה בידך הזכות להגן על מדינת ישראל, לא לכל לוחם נופלת זכות גדולה להיות לוחם במדינה יהודית ציונית. שא ברכה בן אהוב יקר, אני סומך עליך".

"אני דואגת להם כל הזמן, וקשה להירדם בלילה, אני מקווה שגם הם כמו כל חיילי צה"ל יחזרו הביתה בשלום", סיפרה אביטל, אם המשפחה. "גם הבן הקטן שלנו עומד להתגייס בקרוב. בינתיים, אביו ואחיו מחדירים בו המון מוטיבציה".

"מגיל קטן ילדיי ספגו ערכים של נתינה ואהבת הארץ", ציין מוזס בשיחה עם חדשות 2 Online. "אני מאמין שאני ואשתי שימשנו עבורם מקור השראה בבחירה ללכת ליחידות קרביות".

ההודעה ששלח אייל לבניו


מוזס, שמכיר מקרוב סכנות מתוקף תפקידו, רואה בכך דווקא יתרון: "אתה יודע בפני מה אתה עומד, אתה מביא את הכוחות מבפנים בגלל שאתה מבין את הסכנות". למרות זאת הוא ציין כי "עדיין דואגים - כמו אצלי ביחידה במג"ב שבה אני דואג לפקודיי, שבתקופה שבה אנחנו שומרים על העורף הם שומרים בחזית".

מוזס מדגיש את הגאווה - אך לא שוכח את הנפגעים, ומבקש לחזק אותם גם בזמנים קשים כאלה: "אנחנו חייבים לשדר מורל גבוה, להישמע לכוחות הביטחון ולסמוך עליהם, זה מה שעוזר בימים אלה".