בנו של ראש מועצת אשכול נפצע בעזה

חיים ילין, ראש המועצה שעומדת במוקד הירי מרצועת עזה ואיום המנהרות, התבשר היום כי בנו החייל נפצע בלחימה בעזה. לשמחתו פציעת הבן מוגדרת קלה, וילין ומשפחתו הגיעו לבית החולים על מנת לטפל בבנו ולארח לו חברה. "לעולם לא הייתי אומר לצה"ל להיכנס אם הייתי יודע שהבן שלי לא בפנים", אמר בצאתו מבית החולים

משפחת ילין נאבקת בעורף - ובחזית: בשעה שחיים ילין, ראש מועצת אשכול, עסוק בהגנה על תושביו מפני איום המנהרות והשיגורים מעזה - גם בנו עסוק במאבק בתשתיות חמאס ברצועה. הבוקר (ג') נפצע בנו, המשרת כלוחם בצה"ל, ופונה לבית החולים סורוקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

למזלה של משפחת ילין, מצב הבן מוגדר קל - והוא סובל מפצעים ברגליו. ילין ובני משפחתו קיבלו את הבשורה כששהו בביתם, ויצאו מיד לאחר מכן לבית החולים. בשעות האחרונות סועדת המשפחה את הבן ומקווה להחלמתו המהירה והמלאה.

עם צאתו מבית החולים קרא ילין לדרג המדיני ולצה"ל להמשיך במבצע, זאת למרות המחיר האישי: "כולנו צריכים לתמוך בצה"ל - לעולם לא הייתי אומר לצה"ל להיכנס לעזה אם הייתי יודע שהבן שלי לא בפנים". "אל תפקירו את תושבי עוטף עזה מול המנהרות. הילדים נפצעו כשחיפשו את המנהרות ונלחמו על הבית - תרתי משמע".

בתחילת השבוע, עוד לפני שנפצע בנו, התייחס ילין למצב הביטחוני והאישי: "זה קורע את הלב. אותם אנשים שאוהבים את האדמה הולכים לתפוס את אותם אנשים שיוצאים מתחת לאדמה ושונאים אותה. גם הבן שלי שם, וגם הבן שלי הניח צינורות השקייה כמו בנים אחרים פה, והצינורות הופכים לרובים כי החמאס רוצים לחטוף תושבים".

"ידעתי שגם הבן שלי יהיה בעזה"

"אני מנותק משם, התפקיד שלי הוא להיות ראש מועצה. אני לא יכול להיות גם אבא וגם ראש מועצה - אין דבר כזה", הוסיף בתחילת השבוע. "דיברתי איתו בשבוע שעבר - לא רציתי שאמא שלו תדע, אבל בסוף אין סודות פה והתגלה לה שהוא בפנים". ילין הסביר כי ידע שגם בנו יילחם, אם דרישתו להגנה על היישובים מפני המנהרות תיענה: "כשאמרתי שצריך חריש עמוק ידעתי שאני לא אומר את זה בשביל שילדים אחרים ילכו לעשות את זה - ידעתי ששם יהיה גם הבן שלי, וככה גידלו אותי".

הבוקר נמסר מהמרכז הרפואי סורוקה כי 49 חיילים שנפצעו בעזה מאושפזים בבית החולים. שניים מהחיילים נפצעו קשה וסובלים מחבלת ראש קשה, והם מאושפזים בטיפול נמרץ כללי. מצבם של 13 חיילים מוגדר בינוני ומצבם של השאר קל.

"במהלך הימים האחרונים חל שיפור משמעותי במצבם של פצועים שפונו במצב קשה וטופלו ביחידה לטיפול נמרץ כללי", הדגישו בבית החולים. "חלק מהפצועים הועברו למחלקות הכירורגיות השונות להמשך טיפול".

עפר חדד השתתף בהכנת הכתבה.