מפקד חטיבת גולני שנפצע שוחרר - ושחזר: "חטפתי פצצת RPG מעל הראש"

מפקד חטיבת גולני, אלוף-משנה רסאן עליאן, שנפצע שלשום בקרב בעזה שוחרר מבית החולים ושיחזר את האירוע. "חטפתי פצצה RPG כמה סנטימטרים מעל הראש שלי", סיפר כשהוא בדרך ללוחמיו. הוא התייחס לאובדן 13 לוחמים מהחטיבה וביקש למסור חיבוק למשפחות. "אם היה לי אוטובוס הייתי לוקח את הפצועים איתי ליחידה", ציין

חוזר ללוחמים. רסאן עליאן (דובר צה"ל)

"היה לנו קרב קשה בעזה ותוך כדי חטפתי פצצה RPG כמה סנטימטרים מעל הראש שלי, עכשיו הכל בסדר" - כך אמר הבוקר (ג') בשיחה עם כתבים מפקד חטיבת גולני, אלוף-משנה רסאן עליאן, שנפצע שלשום (א') ואושפז בבית חולים סורוקה. הבוקר הוא שוחרר מבית החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"יצאתי עכשיו מבית החולים ואני בדרך חזרה ליחידה", סיפר. "קיבלתי עדכונים שוטפים על מה שקרה שם והייתי בקשר עם המג"דים. אני מחובר למה שקורה שם. אני חוזר עכשיו לפקד חזרה על היחידה שלי - זוהי המשימה המרכזית שלי כרגע: להצטרף ללוחמים שלי ולהמשיך".

אל"מ עליאן התייחס לרוח החטיבה, לאחר שנודע על מותם של 13 מחייליה וקציניה. "אנחנו חזקים", אמר. "החטיבה מתפקדת כמו שהיא יודעת ברגעים כאלה - היא איתנה וחזקה ונמשיך קדימה. אין לי ספק שננצח".

"אם היה לי אוטובוס הייתי מעמיס את כל הפצועים איתי ולוקח אותם לחטיבה", הוא הוסיף ואמר שהוא וחייליו ימשיכו לפגוע בכמה שיותר מחבלים. אל"מ עליאן ביקש לשלוח חיבוק גדול למשפחות השכולות ולהתנצל על שטרם יצר איתן קשר. הוא הבטיח שיעשה זאת בסיום הלחימה.

עליאן בתדרוך ללוחמים בתחילת המבצע (דובר צה"ל)

אשתו של המח"ט: "הוא אמיץ"

"אני כמובן בתוך תוכי דואגת לא רק לרסאן אלא גם כל החיילים והמפקדים. אם הוא לא חושש, אני לא חוששת - הוא אמיץ. אני חסכתי משאלות כי ידעתי שזה לא הזמן", סיפרה לאחר האירוע שירין עליאן, אישתו של מפקד החטיבה לחדשות 2 Online.

לדבריה, הוא לא אמר לה שהוא נכנס לתוך עזה אך הרגישה בתוכה שזה מה שקורה. "הבן שלי הגיב בשתיקה אחרי שסיפרתי לו, ואז אחרי רבע שעה הוא שאל אותי 'למה הוא נכנס לעזה?', אמרתי לו שהוא צריך להוות דוגמא אישית לחיילים ולמפקדים שלו. אני רק מתפללת לשלום כולם".

אביו של רסאן, נאיף, אמר לחדשות 2 Online כי בנו לא סיפר לו איך נפצע: "הוא אמרי לי שהוא חוזר לאיפה שהוא צריך - לצבא ולחיילים שלו. אני לא שאלתי אותו איך הוא נפצע ומה שמעניין אותי זה שהוא בריא ויחזור לשגרה - אנו מקווים כי כולם יחזרו בשלום".