רס"ר אוהד שמש נהרג בהיתקלות ברצועת עזה: "נלחם למען המדינה"

צה"ל פרסם את שמו של חייל נוסף שנהרג אתמול אחר הצהריים בהיתקלות עם מחבלים: רב-סמל ראשון אוהד שמש מבית אלעזרי. הבוקר פורסם כי באותה תקרית נהרג גם רס"ל עודד בן-סירא, בן 22 מניר עציון. הוא התחתן רק לפני חמישה חודשים והיה מצטיין נשיא: "אבידה גדולה, אדם מדהים"

צה"ל התיר לפרסום את שמו של חייל נוסף שנהרג ברצועת עזה - רב סמל ראשון אוהד שמש, בן 27 מבית אלעזרי, שנהרג אתמול אחר הצהריים בהיתקלות בתוך הרצועה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לאחר מותו הועלה שמש מדרגת רב-סמל לדרגת רב-סמל ראשון. הלווייתו תתקיים בשעה 15:30 בחלקה הצבאית של בית העלמין במזכרת בתיה.

שני אלפריח, אחותה של הדר, אישתו של אוהד, סיפרה לחדשות 2 Online: "חשוב לנו להגיד שהוא נלחם למען המדינה, ואהב את המדינה והצטיין בכל דבר וזכה לפרס מצטיין הנשיא, הוא היה בנאדם מדהים ואהב את אשתו, הוא התחתן רק לפני חמישה חודשים וזו אבידה מאוד גדולה".

שלמה פרלמן, שהשכיר לאוהד ולרעייתו הדר יחידת דיור, סיפר לחדשות 2 Online: "מדובר בבחור זהב, בחור לעניין, בנאדם טוב, בנאדם הגון. הם חומד של זוג, ממש אנשים טובים. ראיתי אותו בפעם האחרונה לפני כשבוע, אמרתי בלבי שאני צריך לחתום איתו חוזה לשנה הבאה, אבל קודם שיגמור את המלחמה. עכשיו אין מי שידבר ואין מי שיחזור ממילואים - מאוד עצוב לי".

באותה תקרית נהרג גם רב-סמל עודד בן סירא, לוחם בחטיבת הנח"ל, בן 22 מניר עציון. דרגתו של בן סירא הועלתה מסמל-ראשון לדרגת רב-סמל לאחר מותו. הלווייתו תתקיים היום בשעה 17:00 בבית העלמין בניר עציון, בחלקה הצבאית.

רב-סמל עודד בן סירא (באדיבות המשפחה)

בן סירא הותיר אחריו שני הורים, מירי ודוד, וחמישה אחים ואחיות: יאיר, מיכל, גלעד, אלחנן ומוריה. לפני עשרה ימים הוא ומשפחתו חגגו לו מסיבת שחרור, אך הוא החליט להתנדב ולהישאר עם יחידתו, נכנס לעזה שם נהרג.

צה"ל הודיע: גופת חייל נעדר

מוקדם יותר היום הותרו לפרסום שמותיהם של שישה חיילי צה"ל, לוחמים וקצינים מחטיבת גולני, שנהרגו בתקרית הנגמ"ש בעזה בלילה שבין שבת לראשון. ההרוגים הם שון מונדשיין, בן 19 מתל אביב. דניאל פומרנץ, בן 20, מכפר אז"ר. אורן נח, בן 22, ממצפה הושעיה. מקס שטיינברג, חייל בודד מבאר שבע בן 24, עלה לישראל מלוס אנג'לס. שחר תעשה, בן 19, מפרדסיה. בן אואנונו, בן 19, מאשדוד.

6 חיילי גולני שנהרגו בתקרית הנגמ"ש

טרם זוהתה גופתו של אחד הלוחמים ששהו בנגמ"ש שנפגע מירי נ"ט, וכעת הוא מוגדר נעדר. בצה"ל מדגישים היום כי עד כה זוהו בוודאות שישה חללים, וזאת לנוכח מורכבות האירוע הקשה. מאמצי הזיהוי והבירור באשר ללוחם השביעי ממשיכים להתבצע בכל הערוצים, ובצה"ל נמצאים בקשר רציף עם כל משפחות הלוחמים.

על פי ההבנה בצה"ל הסיכויים שהחייל השביעי המוגדר נעדר נותר בחיים - קלושים. בצה"ל לא יכולים לאשר את דבר מותו בוודאות בעקבות מורכבות הליך הזיהוי. אמש ביקרה ראשת אכ"א, אלוף אורנה ברביבאי בבית משפחתו בצפון הארץ והסבירה להם על הליך הזיהוי המתמשך. גם אחיו הגדול הגיע לאחר ששוחרר משירות מילואים בשטח הרצועה.