התושבים בעזה זועקים: "ישראל טובחת בילדים ובנשים"

יותר משבועיים לאחר שהחל מבצע "צוק איתן" ברצועת עזה, מניין ההרוגים הפלסטינים הולך ועולה - וההרס רב: תושבי עזה טוענים כי למעלה מ-500 אזרחים נהרגו, בהם כ-100 ילדים. "חיל האוויר הישראלי הפציץ בניין, משפחה בת 11 נפשות נמחקה", טען דובר משרד הבריאות של חמאס

"הצבא הישראלי טובח בילדים ובנשים, הכל מסביב הרוס": כך מתארים פלסטינים תושבי עזה את מציאות חייהם ברחבי הרצועה לאור פעילות כוחות צה"ל באזור - זאת במסגרת מבצע "צוק איתן", שנכנס היום ליומו ה-15.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפלסטינים דיווחו הלילה כי לפחות 11 בני משפחה אחת נהרגו בתקיפה של צה"ל - כך לטענת דובר משרד הבריאות של חמאס, אשרף אל-קידרה. בחמאס טוענים כי בני המשפחה נהרגו לאחר שחיל האוויר הפציץ את הבניין בו שהו בזמן שסעדו את ארוחת ה"איפטאר", עם סיום צום הרמדאן היומי.

"הטבח הזה כוון לעבר נשים וילדים שישבו לשולחן ארוחת הערב. מטוס F-16של חיל האוויר הישראלי הפציץ בניין במרכז עזה שקרס ונהרס, וכתוצאה מכך נהרגו 11 בני המשפחה - 7 מהם ילדים", הוסיף והפנה האשמות קשות כלפי צה"ל: "ישראל מחוללת שואה ברצועת עזה, בלי שבכלל אכפת לה מהחוק הבינלאומי".

"נשים וילדים רבים נהרגו" (רויטרס)


גורמים בעזה טוענים שבתקיפה אחרת של כוחות צה"ל נהרגו 28 בני משפחה אחת וכי בתקיפה על בית חולים ברצועה, נהרגו 4 בני אדם. מניין ההרוגים הרשמי, כך על פי גורמים פלסטינים, עומד היום על 523 בני אדם - מהם קרוב ל-100 ילדים.