מבצע "צוק איתן": גופת חייל נעדר באסון הנגמ"ש בסג'עייה

שבעה לוחמי גולני נהרגו בפיצוץ מטען שפגע בנגמ"ש בסג'עייה בלילה שבין שבת לראשון. צה"ל השלים זיהוי של 6 מהגופות, אך בשל מורכבות האירוע טרם זוהה הרוג נוסף. הותרו לפרסום שישה משמות ההרוגים

ההרוגים ששמם הותר לפרסום (חדשות 2)

בצה"ל ממשיכים לתחקר את האסון שבו נהרגו שבעה לוחמי גולני בשכונת סג'עייה: הבוקר (ג') הותר לפרסום כי טרם זוהתה גופתו של אחד הלוחמים ששהו בנגמ"ש שנפגע מירי נ"ט, הוא מוגדר כעת נעדר. השלמת הליך זיהוי הגופות בכלי המשוריין נמשכת. הודעה נמסרה למשפחות שבעת הלוחמים שהיו מעורבים באירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בצה"ל מדגישים היום כי עד כה זוהו בוודאות שישה חללים, וזאת לנוכח מורכבות האירוע הקשה. מאמצי הזיהוי והבירור באשר ללוחם השביעי ממשיכים להתבצע בכל הערוצים, ובצה"ל נמצאים בקשר רציף עם כל משפחות הלוחמים.

על פי ההבנה בצה"ל הסיכויים שהחייל השביעי המוגדר נעדר נותר בחיים - קלושים. בצה"ל לא יכולים לאשר את דבר מותו בוודאות בעקבות מורכבות הליך הזיהוי. אמש ביקרה ראשת אכ"א, אלוף אורנה ברביבאי בבית משפחתו בצפון הארץ והסבירה להם על הליך הזיהוי המתמשך. גם אחיו הגדול הגיע לאחר ששוחרר משירות מילואים בשטח הרצועה.

בימים האחרונים טען החמאס כי הצליח לחטוף חייל ישראלי זמן קצר לאחר התקרית שבה נפגע הנגמ"ש. בישראל לא אישרו עד כה את הדיווח, שהוציא עשרות מתושבי עזה בלילות האחרונים לחגוג ברחובות הרצועה. לא ברור אם יש אמת בדיווח הפלסטיני ואם קיים כלל קשר בין הדברים.

ההבנה בשלב זה במערכת הביטחון היא שייתכן שחמאס מחזיק בפרטים של החייל כגון מדים או דסקית, אך לא בגופתו. הערכה זו מתבססת על תצפיות של צה"ל שסרקו את הזירה שבה בער הנגמ"ש. על פי תצפיות אלו, המחבלים לא הצליחו להגיע אל גופות הלוחמים בזמן הרב שבו חולצו הגופות מהמקום.

פינוי לוחמים מעזה, השבוע (פלאש 90)

דובר צה"ל התיר הבוקר לפרסום את שמותיהם של ששת החיילים שזוהו:

• סמל מקס שטיינברג, לוחם גולני בן 24 מבאר שבע.
• סמל ראשון שחר תעשה, לוחם גולני בן 20 מפרדסיה.
• סמל ראשון דניאל פומרנץ, לוחם גולני בן 20 מכפר אז"ר.
• סמל שון מונדשיין, לוחם גולני בן 19 מתל אביב.
• סמל בן וענונו, לוחם גולני, בן 19 מאשדוד.
• סמל ראשון אורן נח, לוחם גולני, בן 22 מהושעייה.

מתחקיר האירוע עולה כי הלוחמים שנהרגו נסעו בנגמ"ש ישן (זלדה) ואינו ממוגן שנכנס לאזור סג'עייה בגל השני של כניסת הכוחות. בשלב כלשהו התקלקל הנגמ"ש ונזקק לחילוץ באמצעות כלי משוריין נוסף. בזמן מאמצי החילוץ נורה טיל נ"ט לעבר הנגמ"ש התקוע, שהחל לעלות באש. הנזק הרב שנגרם מקשה על זיהוי הנפגעים בנגמ"ש, שעל פי רשימה שמית הכיל שבעה חיילים.

הבוקר הותר לפרסום כי שני לוחמי צה"ל נוספים נהרגו אתמול בשעות הצהריים בהיתקלות עם מחבלים ברצועת עזה. הלוחמים הם רב-סמל עודד בן סירא, לוחם נח"ל בן 22 מניר עציון ורב-סמל ראשון אוהד שמש, בן 27 מבית אלעזרי. בכך עלה מניין הקצינים והחיילים ההרוגים במהלך ימי המבצע ל-27.

צה"ל ממשיך בינתיים בפעילות קרקעית בעזה זה היום החמישי. עד כה הצליחו הלוחמים הפועלים בשטח לחסל מעל 150 מחבלים מארגון הטרור העזתי ותקפו כ-600 מטרות. בשעות הבוקר חיסל צה"ל באמצעות כלי טיס של חיל האוויר שלושה מחבלים נוספים ששהו בביתם בדיר אל בלח שבמרכז הרצועה. בתקיפה נפצעו ארבעה מחבלים נוספים.

בהכנת הידיעה השתתפו ניר דבורי, רוני דניאל וגיא ורון.