הותר לפרסום: שני חיילים נוספים נהרגו במהלך פעילות בעזה

במהלך היתקלות עם מחבלים אתמול אחה"צ ברצועת עזה נהרגו שני חיילי צה"ל - רס"ל עודד בן סירא בן 22 מניר עציון, ורס"ל אוהד שמש בן 27 מבית אלעזרי. 7 חיילים נוספים נפצעו במהלך הלילה, 3 מהם באורח קשה

אילוסטרציה (רויטרס)

הלחימה במבצע "צוק איתן" ממשיכה לגבות קורבנות: הותר לפרסום כי שני לוחמי צה"ל נוספים נהרגו אתמול בשעות הצהריים בהיתקלות עם מחבלים ברצועת עזה. בכך עלה מניין הקצינים והחיילים ההרוגים במהלך ימי המבצע ל-27.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההרוגים בתקרית הם רב-סמל עודד בן סירא, לוחם בחטיבת הנח"ל, בן 22 מניר עציון.  רב סמל אוהד שמש, בן 27 מבית אלעזרי. שניהם הועלו לדרגת רב-סמל ראשון לאחר מותם.

הלווייתו של בן סירא תתקיים היום בשעה 17:00 בבית העלמין בניר עציון, בחלקה הצבאית. הוא הותיר אחריו שני הורים, מירי ודוד, וחמישה אחים ואחיות: יאיר, מיכל, גלעד, אלחנן ומוריה. לפני עשרה ימים הוא ומשפחתו חגגו לו מסיבת שחרור, אך הוא החליט להתנדב ולהישאר עם יחידתו, נכנס לעזה שם נהרג.

רס"ל עודד בן סירא

"הוא כבר קיבל את אות המגן מהגדוד ואת המכתב מהמ"פ ואת כל האותות כבר", סיפר לחדשות 2 Online דודו מאיר בן סירא. "הוא היה אמור להיות בבקו"ם בשבוע שעבר אבל אז החל המבצע וחבורה של 20-10 חבר'ה חתמו שהם ממשיכים".

הלווייתו של אוהד שמש תתקיים בשעה 15:30 בחלקה הצבאית של בית העלמין במזכרת בתיה. שני אלפריח, אחותה של הדר, אשתו של אוהד סיפרה לחדשות 2 Online: "חשוב לנו להגיד שהוא נלחם למען המדינה, ואהב את המדינה והצטיין בכל דבר וזכה לפרס מצטיין הנשיא, הוא היה בנאדם מדהים ואהב את אשתו, הוא התחתן רק לפני חמישה חודשים וזו אבידה מאוד גדולה".

רס"ל אוהד שמש

במהלך הלילה נפצעו שבעה חיילים, שלושה מהם במצב קשה, והארבעה הנותרים במצב קל. במקביל, נמשך ירי הרקטות לעבר ישראל. מטח נורה לעבר באר שבע ויישובי הסביבה. רקטה אחת יורטה על ידי מערכת כיפת ברזל מעל לשמי העיר, ושלוש נוספות נפלו בשטחים פתוחים מבלי לגרום לנפגעים או לנזק.

במהלך היום צפויות להתקיים גם הלוויותיהם של לוחמי צה"ל שנהרגו אתמול בתקריות באזור סג'עייה בעזה. הלוויתו של סמ"ר יובל הימן, בן 21 מאפרת, תתקיים ב-11:00 בבית העלמין בהר הרצל בירושלים. מאוחר יותר תיערך הלווייתו של רס"ב בייניסיאן קסהון, בן 39 מנתיבות. רס"ב קסהון, לוחם בחטיבה הצפונית באוגדת עזה, ייטמן בחלקה הצבאית בבית העלמין בעירו.