הלילה: רקטות נורו לבאר שבע ויישובי הסביבה

ירי הרקטות שהחל אתמול בשעות הערב נמשך גם הלילה. אזעקות נשמעו ברחבי באר שבע וביישובי הסביבה בעקבות שיגורים שבוצעו מרצועת עזה. לא דווח על נפגעים או על נזק. במקביל, כלי התקשורת הפלסטינים מדווחים כי ישראל דחתה את הצעת הפלגים הפלסטינים בעזה להפוגה הומניטרית בלחימה למשך חמש שעות

מערכת כיפת ברזל, ארכיון (אדי ישראל, פלאש 90)

הירי לעבר ערי הדרום נמשך: אזעקות נשמעו הלילה (ג') בבאר שבע ויישובי הסביבה, זאת בעקבות שיגור רקטות מעזה לעבר שטח ישראל. רקטה אחת יורטה מעל לשמיי בירת הנגב, ושלוש רקטות נוספות התפוצצו בשטחים פתוחים סמוך לעיר. לא היו נפגעים ולא דווח על נזק כתוצאה מהירי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הירי לעבר ישראל חודש לאחר שאתמול בשעות הערב נשמעו אזעקות בעוטף עזה, ביישובי חבל אשכול, אשדוד, באר שבע, גן יבנה, ראש העין, פתח תקווה, הוד השרון וכן בבאר שבע עצמה. רקטה אחת נפלה בשטח פתוח באזור השרון ללא נפגעים, אך גרמה לשריפת קוצים. מוקדם יותר יירטה מערכת כיפת ברזל שתי רקטות, שלוש נוספות נפלו בשטח פתוח, נזק קל נגרם למבנה ללא נפגעים. רקטות התפוצצו גם מחוץ לשטח העיר באר שבע ללא נזק או נפגעים.

במקביל לירי לעבר באר שבע, כלי התקשורת הפלסטינים דיווחו כי ישראל דחתה הצעה להפוגה בירי שהובאה מטעם חמאס. על פי הדיווחים, כלל הפלגים הפלסטינים בעזה הסכימו להפוגה ההומניטרית שצפויה לכאורה להיכנס לתוקפה מהשעה 10:00 בבוקר, למשך חמש שעות. ואולם, במהלך הלילה דיווחה סוכנות הידיעות הפלסטינית "סאפא" כי בישראל החליטו של להיענות להצעה.

צה"ל ממשיך בינתיים בפעילות קרקעית בעזה זה היום החמישי. עד כה הצליחו הלוחמים הפועלים בשטח לחסל מעל 150 מחבלים מארגון הטרור העזתי ותקפו 587 מטרות. מאז הכניסה הקרקעית חשף צה"ל 16 מנהרות טרור וכ-45 פירים. שניים מהפירים הללו הובילו למנהרות בשכונת סג'עייה והובילו ככל הנראה לשטח ישראל על מנת לבצע פיגוע. באירוע התנהלו חילופי אש ומספר מחבלים נהרגו.

ולמרות שורה של הישגים מול ארגון הטרור העזתי, הלחימה במבצע "צוק איתן" ממשיכה לגבות קורבנות: הבוקר הותר לפרסום כי שני לוחמי צה"ל נוספים נהרגו אתמול בשעות הצהריים בהיתקלות עם מחבלים ברצועת עזה. אחד מהם הוא רב-סמל עודד בן סירא, לוחם בחטיבת הנח"ל, בן 22 מניר עציון. בכך עלה מניין הקצינים והחיילים ההרוגים במהלך ימי המבצע ל-27.