פיגוע ירי סמוך לאריאל: צעיר נורה מרכב חולף

דוד רסט, צעיר בן 25, פונה לבית החולים בלינסון שבפתח תקווה במצב קשה לאחר שנפגע מירי מכלי רכב חולף בצומת רחלים סמוך לאריאל. צה"ל פתח בסריקות לאיתור המחבל. ראש מועצת שומרון: "הבוקר נפתחה זירה נוספת"

פיגוע ירי בשומרון (הלל מאיר סוכנות תצפית)

פיגוע ירי בשומרון: בעוד הלחימה ברצועת עזה נמשכת במסגרת מבצע "צוק איתן", צעיר בן 25 נפצע קשה הלילה (ג') מירי בצומת רחלים הסמוך לאריאל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מבדיקה ראשונית עולה כי מחבל ירה ממכונית חולפת לעבר מספר כלי רכב שהיו בצומת ולעבר הצעיר, דוד רסט, שעמד בסמוך לכביש. צוותי מד"א שהגיעו לאזור העניקו לצעיר טיפול רפואי ראשוני ופינו אותו במצב קשה לבית החולים בלינסון בפתח תקווה, כשהוא סובל מפגיעות בפלג גופו התחתון. כוח צה"ל פתח בסריקות באזור לאיתור המחבל.

יהודה רסט, אביו של הפצוע סיפר הבוקר בשיחה עם חדשות 2 Online שהאירוע לא ירתיע את בני המשפחה ולא יגרום להם לעזוב את המקום. "אנחנו כבר 25 שנים גרים בשומרון. האירוע הזה לא מחליש אותנו. לא נעזוב את השומרון. אנחנו מודים לקב"ה שמצבו של דוד השתפר".

הירי התרחש כשברקע המתיחות הגוברת בגדה המערבית על רקע מבצע "צוק איתן" ברצועת עזה. בימים האחרונים התרחשו הפרות סדר אלימות בשטחי הגדה, שהובילו להתנגשויות אלימות בין הפלסטינים לכוחות הביטחון.

ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, אמר כי "פיגוע הירי הלילה שהתקיים באזור בו חולשת הרשות הפלסטינית ואבו מאזן בשומרון מוכיח שוב כי הרשות אינה טובה מהחמאס". עוד הוסיף מסיקה: "בבוקר הקשה הזה נפתחה לצערי זירה נוספת, כשהמאבק של הערבים במדינת ישראל לובש צורה".

בסוף השבוע האחרון הצליחו רעולי פנים פלסטינים לקטוע את זרם החשמל להתנחלות דולב שממוקמת מערבית לרמאללה, דבר שגרם לעלטה במקום למשך שעות ארוכות.

בעקבות הפגיעה בהספקת החשמל, כוחות רבים של צה"ל הגיע להתנחלות מחשש לביטחון האזרחים. החיילים ירו לאוויר פצצות תאורה במטרה לאתר את מבצעי הפעולה, שהצליחו לברוח מהזירה.