עדות מאסון תקיפת הנגמ"ש בעזה: אחד הלוחמים בשטח משחזר

את התמונות הקשות מרגעי תקיפת הנגמ"ש בעזה לא ישכחו בגדוד 13 של גולני לעולם. הניסיונות המרים לחלץ את גופות חבריהם מתוך התופת הבוערת מחשש לחטיפה, כשמעל ראשיהם שורקת אש מקלעים כבדה. "התמונות האלה לא ייצאו לי מהראש בחיים, אבל למרות הטרגדיה אנחנו נמשיך", סיפר אחד הלוחמים שתיאר את רגעי הקרב

"ניסו לחטוף את גופות ההרוגים", ארכיון (AP)

שלושה ימים לאחר אסון תקיפת הנגמ"ש בעזה שבו נהרגו 7 חיילי צה"ל, מגיעה עדות ראשונה מהרגעים הראשונים של האירוע ומהקרב הקשה שהתנהל על חילוץ גופות ההרוגים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התקרית אירעה בשכונת תופאח שמצפון לשכונת סג'עייה, כאשר כוח מחטיבת גולני נקלע למארב, במהלכו הפעילו חמושים מטען לעבר הנגמ"ש שבו נסעו. "הנסיעה התנהלה ברחוב צר מאוד בשכונה", סיפר לחדשות 2 אחד מלוחמי גדוד 13 שהשתתף בפעילות. "פתאום הנגמ"ש שהוביל את התנועה התפוצץ ממטען שהופעל נגדו והתחיל לעלות באש".

אש מקלעים כבדה שנפתחה לעבר הכוחות מיד לאחר מכן, מנעה מהלוחמים במשך דקות ארוכות להיחלץ לעזרת חבריהם שנפגעו. "בשלב מסוים הבחנו שמחבלים מנסים להתקרב אל הנגמ"ש הבוער, בניסיון לחטוף גופות", מספר הלוחם. "בשלב הזה הורו לנו המפקדים לייצר אש כבדה, כשבמשך כל הזמן הזה אנו סופגים אש מקלעים מחלונות הבניינים הסמוכים".

לאחר שהצליחו להדוף את המארב, החלו הלוחמים במלאכת איסוף חלקי גופות חבריהם מבין הריסות הנגמ"ש השרוף. "התמונות האלה לא ייצאו לי מהראש בחיים", סיפר הלוחם הנסער. "אבל למרות הטרגדיה, אנחנו נמשיך. זה הראש של גולני: כמה שקשה - הקושי מרים אותנו הלאה".