הפלסטינים: "חיה"א הפציץ בית חולים"; צה"ל: "המקום שימש כמאגר רקטות"

שיטת הלחימה המדויקת של צה"ל ברצועה סופגת פגיעה קשה, על רקע דיווחים על תקיפת בית החולים אל-אקצא בידי חיל האוויר הבוקר. על פי הדיווחים, לפחות 4 בני אדם נהרגו בתקיפה הזו ו-16 נפצעו, זאת לאחר שלטענת מנהל בית החולים לא נתקבלה התראה על תקיפה קרובה. "זהו פשע, אין מילה אחרת להגדיר זאת"

בתום המאמצים הממושכים בגיוס דעת הקהל העולמית סביב המערכה בעזה, קוצרים היום (ב') בחמאס ניצחון קטן עם דיווח שמתרחב בכל הרשתות החברתיות על הרוגים בתקיפה של צה"ל על בית החולים אל-אקצא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי אחד הדיווחים, בית החולים נפגע בהפצצה של חיל האוויר הבוקר בשכונת דיר אל באלאח שבמרכז הרצועה, ובה נהרגו לפחות 4 בני אדם ו-16 נוספים נפצעו.על פי סוכניות הידיעות, טנק ירה פגז היישר לקומה השלישית של בית החולים.

בידיעה שפרסם היום הגארדיאן הבריטי, נטען כי להתקפה לא קדמה אזהרה מצד גורמים בצה"ל. "חלק מהפצועים נפגעו כששכבו במיטותיהם", אמר מנהל בית החולים, מדהט עבאס. "התקיפה תפסה אותנו לא מוכנים, אף אחד מצה"ל לא הזהיר אותנו לפני האירוע".

ההוכחה של צה"ל: ביה"ח שימש מאגר רקטות, צ (דו"צ)

בהיעדר כוח אדם ומרחבי פינוי קרובים, ספק אם התראה מוקדמת על תקיפה הייתה משנה בהרבה את תמונת המצב הנוכחית. "זהו פשע, אין מילה אחרת להגדיר זאת", אמר מנהל המתקן הרפואי. "זו הפעם הרביעית שהם מתקיפים בתי חולים בסבב האחרון. אנחנו מספקים שירותים רפואיים עבור 200 אלף תושבים ברצועה, והפעולה פגעה ביכולת שלנו לסייע לאוכלוסייה".

בית החולים בדיר אל בלאח (טוויטר)
בצה"ל טוענים כי בית החולים שימש כמאגר רקטות, בדומה שנחשף במתקני האו"ם בשבוע האחרון. בעקבות הטענות בעזה, פרסם דובר צה"ל תמונות לוויין שבהן נראים כוחות חמושים של חמאס משגרים רקטות משטח בית החולים לעבר ישראל.