צפו: כוחות האוויר והקרקע משתפים פעולה - ומחסלים את המחבלים

במסגרת המשימות הרבות והמורכבות המוטלות על הלוחמים במבצע "צוק איתן", הכוחות האוויריים וכוחות הקרקע משתפים ביניהם פעולה על מנת לחסל את המחבלים המבצעים ירי לעבר חיילי צה"ל או משגרים רקטות לשטח ישראל. שיתוף הפעולה הזה שמוביל לתוצאות מוצלחות נחשף בסרטון ששחרר דובר צה"ל מתוך הקרבות בעזה

מבצע" צוק איתן", שעד יומו העשירי כלל רק תקיפות מן האוויר - נכנס בסוף השבוע האחרון לשלב הקרקעי. אלא שגם לאחר כניסת כוחות צה"ל לתוך הרצועה, נמשך גם המאמץ האווירי - שמתקיים הודות לשיתוף פעולה בין הכוחות האוויריים לכוחות הקרקע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון שהפיץ דובר צה"ל נראות שתי תקיפות בשטח רצועת עזה, בהן בא לידי ביטוי שיתוף הפעולה החשוב בין הכוחות הפועלים מעל שמי עזה ושל אלה המצויים בין הבתים והסמטאות הצפופות של הרצועה.

בחלקו הראשון של הסרטון מזהים כוחות הקרקע ירי המתבצע מתוך בית: "אני רואה שיורים משם", אומר אחד הלוחמים ברשת הקשר. כעבור זמן קצר, החלון ממנו ירו לעבר החיילים הופגז מן האוויר. "פגיעה טובה", שב ואמר החייל בקשר - ומשימת חיסול מקור הירי הוכתרה בהצלחה.

בחלק האחרון מזהים הטייסים מה שנראה כמו שיגור של רקטה מגג בית לבן. "אני רואה את כוחותינו קרובים, ראיתי עכשיו יציאה מהחלון של הבית", הכריז אחד מהם ברשת הקשר. "ברשותך", אמר למפקד שעל הקרקע, "אני נכנס עליו לביצוע. אני רואה שם יציאות ונכנס לביצוע". גם במקרה זה - המטרה העוינת הושמדה לאחר הפצצה.