תיעוד: הקרב עם המחבלים שחדרו לישראל

בסרטון שמתעד את הרגעים הדרמטיים של החדירה לעוטף עזה נראים המחבלים מסתתרים בצמחייה ואז מבינים שזוהו ומתחילים להימלט תוך חילופי אש עם כוחות צה"ל. כמה שניות לאחר מכן נראה הפיצוץ האדיר בעקבות הפגזתם מהאוויר‎

צה"ל פרסם את תיעוד סיכול החדירה הבוקר (ב') מצפון רצועת עזה לשטח ישראל. בסרטון נראית אחת מחוליות המחבלים, כשחבריה מסתתרים בעשבייה הגבוהה באזור. בשלב מסויים מבינים המחבלים שזוהו על ידי כוחות צה"ל ומנסים לסגת בזחילה, תוך כדי חילופי אש. כעבור מספר שניות נראה פיצוץ אדיר בעקבות תקיפה של כלי טיס מהאוויר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש בשעות הבוקר המוקדמות כששתי חוליות מחבלים זוהו לאחר שחדרו לאזור עוטף עזה, דרך מנהרה שנחפרה מצפון רצועת עזה, מתחת לגדר הביטחון. בעקבות הזיהוי תקף כלי הטיס את החוליה הראשונה - וזוהתה פגיעה.

המחבלים הופצצו מהאוויר

החולייה השנייה ביצעה ירי נ"ט לעבר רכב צבאי, שמנו נפגעו כמה חיילים. כוח של צה"ל שהוקפץ למקום חיסל כ-10 מהמחבלים. כוחות צבא גדולים ממשיכים בסריקות באזור. בזמן האירוע, הונחו תושבי היישובים ניר-עם, ארז, נירים, גבים, עלומים ועין השלושה. 

"אפשר להתחיל לדבר על זה שיש שגרה של מנהרות. זה נכנס ללקסיקון", אמר חיים ילין, ראש מועצת אשכול. "אנחנו צריכים להיות מאוחדים עם צה"ל שמנקה את המסננת הזאת, שמסכנת את כל היישובים בעוטף עזה. אנחנו חוזרים לשגרה של שפיות בתוך הבלגן. אין שינוי בהנחיות לתושבים, שנאלצים להיכנס למרחבים המוגנים בכל פעם שיש חשש לאירוע כזה".

סריקות באזור עוטף עזה

בשבת האחרונה אירע מקרה נוסף של חדירת מחבלים מרצועת עזה לשטח ישראל. בשעות הבוקר זוהו מספר חשודים כשהם מנסים להיכנס לישראל דרך מנהרת טרור, ופתחו באש מקלעים ובירי נ"ט לעבר כוח צה"ל שערך סיור באזור.

האזור שבו חדרו המחבלים

הכוח השיב באש לעבר המחבלים והרג אחד מהם. בחילופי הירי נהרגו שני חיילי צה"ל - איש המילואים רס"ן אמוץ גרינברג ז"ל, בן 45 מהוד השרון, וסמל אדר ברסנו ז"ל, בן 20 מנהריה. בהיתקלות עם המחבלים ארבעה חיילים נפצעו באורח בינוני וקל.

המחבל שנהרג

הרכב הצבאי שנפגע

אמצעי הלחימה שהשאירו אחריהם המחבלים