מחבלת מתאבדת ניסתה להתפוצץ על כוח נח"ל וחוסלה

עם התרחבות והתמשכות הלחימה ברצועה, נתקלים החיילים גם בתופעות מימי האינתיפאדה השנייה לפני עשור. במהלך אחד הקרבות, נתקל כוח של נח"ל בחוליית חמאס. מסתבר, שהחולייה הכילה בתוכה אישה שניסתה להתקרב ללוחמים ולפוצץ את עצמה. בקרב אחר, לוחמי אגוז חיסלו 10 מחבלי חמאס

למצולמים אין קשר לידיעה (רויטרס)

המתאבדים חוזרים: הלחימה ברצועת עזה נמשכה גם בלילה שבין ראשון לשני עם מספר תקריות אש קשות. במהלך אחד הקרבות, מחבלת מתאבדת הייתה חלק מחולייה של חמאס שנכנסה לקרב מול חיילי נח"ל. היא התקרבה לכוח וניסתה לפוצץ את עצמה - הלוחמים זיהו אותה ופתחו באש והצליחו לחסל אותה לפני שפגעה במי מהחיילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תופעת המחבלים המתאבדים הייתה ידועה, למרבה הצער, היטב בישראל במהלך ימי האינתיפאדה השנייה לפני עשור, כשמחבלים רבים פוצצו עצמם במקומות שונים כדי לפגוע בכמה שיותר אזרחים וחיילים. עם זאת, מדובר באחת הפעמים הראשונות שהתופעה חוזרת על עצמה בעזה מאז ההתנתקות בקיץ 2005.

בקרב נוסף שהתנהל במהלך הלילה ברצועה, חיילי אגוז נתקלו בקבוצה של מחבלי חמאס שניסו לפגוע בהם. התפתח קרב יריות בין הצדדים במהלכו נהרגו 10 אנשי חמאס.

באירוע אחר, שהתרחש בשעות הבוקר, זוהו שתי חוליות של מחבלים שחדרו דרך מנהרה בצפון רצועת עזה לשטח ישראל. עם הזיהוי תקף כלי טיס של חיל האוויר את החוליה הראשונה וזוהתה פגיעה.

החולייה השנייה ביצעה ירי נ"ט לעבר רכב צבאי. כוח של צה"ל שהוקפץ למקום חיסל כ-10 מהמחבלים. כוחות של צבא ממשיכים בסריקות באזור. בזמן האירוע, הונחו תושבי היישובים ניר-עם, ארז, נירים, גבים, עלומים ועין השלושה.

סריקות באזור עוטף עזה

"פגיעה משמעותית במערך המנהרות"

בתוך כך, מדווחים גורמי רפואה פלסטינים כי אותרו 34 גופות נוספות באזור הלחימה בשכונת סג'עייה. בכך עלה מניין ההרוגים בקרב הפלסטינים באזור ליותר מ-120. לפי הפלסטינים, מאז תחילת מבצע "צוק איתן" נהרגו 476 בני אדם ברצועת עזה.

"צה"ל מרחיב את הפעילות היבשתית ומתבסס בתוך היעדים שהשתלט עליהם", אמר דובר צה"ל, תא"ל מוטי אלמוז אחרי אירועי הלילה והבוקר. "פוגעים במנהרות נוספות, בעזרות מחבלי חמאס וממשיכים את המבצע בהתאם לתכנון המקורי. אנו יכולים להצביע על פגיעה מאוד משמעותית במערך המנהרות, ראינו דוגמה אחת רק הבוקר".

לדבריו, חמאס ספג עד כה פגיעה משמעותיות. "אנחנו לא יכולים להבטיח הישג של מאה אחוז בתחום הזה, אבל שוללים המון יכולות מהחמאס", ציין אלמוז.