החיילים עלו מחו"ל כדי להתגייס - ונהרגו בפעולה בעזה

שון מטקסס חלם לשרת בקרבי והתגייס לגולני. "הוא יכול היה לחיות חיי נוחות בארה"ב ובחר אחרת". מקס עלה מלוס אנג'לס וגר בבית החייל בבאר שבע. "אני לא מאמין שאתה אינך", ספד חברו. ג'ורדן עלה לארץ לבד מצרפת והתגייס כדי להיות לוחם. אלה סיפוריהם של החיילים הבודדים שנהרגו בקרב

ג'ורדן בן סימון עם הרמטכ"ל גנץ

ויתרו על חיים בחו"ל ונהרגו ברצועת עזה: שלושה חיילים בודדים ויתרו על חיים נוחים במערב אירופה ובצפון אמריקה ונהרגו הכי רחוק שאפשר משם - בסימטאות הצפופים של רצועת עזה. בנוסף לקושי הקיים להיות חייל קרבי בצה"ל הם, נאלצו להתמודד גם עם משפחות שגרו רחוק מישראל, וחבריהם כעת נפרדים ממי שהם היו להם גם כמשפחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בלחימה הקשה בשכונת סג'עייה נהרג סמל ג'ורדן בן סימון, לוחם ביחידת אגוז, בן 22. הוא גדל בליון ועלה מצרפת כחייל בודד, הוא התגורר באשקלון. בן סימון הועלה מדרגת סמל לדרגת סמל-ראשון לאחר מותו. במכינה הקדם צבאית בה למד, 'אחד משלנו' ביכו את מותו: שחר אופז, מנכ"ל מכינת "אחד משלנו", בכפר הנוער נעורים בית ינאי, שג'ורדן היה אחד מבוגריה, מספר עליו: "במכינה הוא הפגין יכולות רבות, והוא רצה לשרת בסיירת והצליח להתקבל לאגוז. זה אובדן גדול מאוד, צעיר שעלה לארץ בכוחות עצמו והיה לו חשוב מאוד לתרום לישראל. זה אובדן עצום למשפחת המכינה. הוא סיפר לנו איך הוא נהנה בצבא והתגאה שהוא יוצא לקורס מ"כים. הוא הצטיין שם, רצו שהוא יישאר להדריך שם, אבל הוא רצה לחזור לצוות שלו ולהילחם.

"הוא היה חייל בודד שנאבק על מקומו והצליח להתקבל לסיירת אגוז, לא מעט בזכות המכינה", כתב דני זמיר ממועצת המכינות הקדם צבאיות על ההרוג. "הוא נהרג בלחימה בין שבת לראשון כלוחם. אנא עשו מאמץ מיוחד לבוא להלוויתו של ג'ורדן כדי שהוא לא יהיה בודד במותו, אלא חלק בלתי נפרד מחיי כולנו, הוא בן משפחה שלנו. תנחומים לכל משפחות הנופלים, חיזקו ואימצו בשעה הקשה הזאת, בעיצומה של המערכה", הוסיף.

שון כרמלי: "בחר להישאר בארץ למרות שהוריו חזרו לארה"ב"

מלח הארץ. שון כרמלי
"הוא בחר להישאר בארץ ולשרת בצבא, למרות שההורים שלו חזרו לארה"ב, הוא מה שאנחנו קוראים מלח הארץ" - כך סיפרה בתחילת השבוע יפה להבי, מנהלת תיכון "אוסטרובסקי" ברעננה, שם למד שון כרמלי, חייל בודד מטקסס, שנהרג בפעילות ברצועת עזה.

"שון למד בכיתת עולים חדשים, בהתחלה היה לו קשה אבל הוא התגבר יפה מאוד הוא היה תלמיד טוב, ילד שקט ומאוד מנומס, תמיד הסכים לכל מה שרצינו, ותרם המון", הוסיפה המנהלת.

כרמלי, אוהד שרוף של קבוצת הכדורגל "מכבי חיפה", חי בישראל לבדו. "זה לא פשוט. לא כל בחור היה נשאר בארץ לשרת בצבא כשיש לו את הנוחות של ארה"ב - הוא בחר בזה, הוא רצה לתרום ביחידה קרבית. לוחם בגולני. החלום שלו היה לשרת בקרבי וחשוב להדגיש את זה כי הוא בחר בזה. זו גאווה גדולה שמלווה בצער ובכאב", אמרה להבי.

מקס שטיינברג: "לעולם לא נשכח אותו"

בחור נהדר. מקס שטיינברג

הרוג נוסף בלחימה בעזה הוא מקס שטיינברג, חייל בודד מלוס אנג'לס, שהתגורר בבית החייל בבאר שבע. "מילים לא יכולות לבטא את הצער שאני חש כעת", כתב קייבן יחיאל, חברו של מקס, בדף הפייסבוק.

"אני תמיד שומע על חיילים שמתים, וזה מעציב אותי לגלות שאחד מהם הוא אחד מחבריי הטובים שהיה שם בשבילי מההתחלה, ונהרג בעת מילוי תפקידו רק בגלל אותן חיות אדם בחמאס שגורמות לי לבחילה.

נוח בשלום חברי הטוב, אני לא מאמין שאתה אינך, היית בחור נהדר וזה לא מגיע לך, היית מדהים ואני לעולם לא אשכח אותך אחי, עם ישראל חי!". מחלקת המדינה האמריקנית הביעה צער על מותם של שטיינברג וכרמלי, שהם אזרחי ארה"ב.