13 לוחמי גולני נהרגו - כך נראית הלחימה הקשה בסג'עייה

13 לוחמי גולני נהרגו בשורה של תקריות ביממה האחרונה, חלקן בשכונה שבה נתקלים הכוחות בהתנגדות הקשה ביותר. תיעוד מבפנים חושף את הקרבות העיקשים נגד המחבלים

בתום יום קרבות קשה, צה"ל מפרסם הערב (א') תיעוד ראשון של הלחימה, עם אור ראשון של בוקר, בשכונת סג'עייה, מעוז של חמאס שבו בורות שיגור ומשגרים רבים. התמונות הללו הן הצצה ללחימה מבית לבית ולחילופי האש בשכונה מלאה במלכודות וצלפים שבה נהרגו חלק מ-13 לוחמי גולני שנפלו בעזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתיעוד נראים הלוחמים נכנסים אל הבתים וסורקים אותם. תוך כדי מתנהלים חילופי אש עם חמושים פלסטינים, שחלקם נמצאים בטווח קצר מהלוחמים. התמונות הללו מעידות על מורכבות הפעולה באזור צפוף, מלא באזרחים.

לא פעם, בעוד החיילים עוברים ברחובות, הם נצפים על ידי צלפים פלסטינים וחשופים לאש מרוביהם. הלחימה זהירה ונעשית בחיפוי אש ארטילרית במטרה להבטיח את שלומם של החיילים.

הלחימה העזה ביממה האחרונה גבתה מחיר כבד עם המספר הרב ביותר של הרוגים בקרב חיילי צה"ל מאז תחילת מבצע "צוק איתן". 13 לוחמים מחטיבת גולני נהרגו מאז ליל אמש בשורה של תקריות אש.

ב-01:05: נגמ"ש של אחד הגדודים עלה באש בעקבות פיצוץ מטען. שבעה לוחמים נהרגו ושני לוחמים נוספים נפצעו.

01:30: חיילים מגדוד אחר בחטיבה נתקלו בחמושים וניהלו איתם חילופי אש. באירוע נהרג חייל אחד.

05:45: כוח של גולני נתקל בחוליית מחבלים. לוחם אחד נהרג.

08:50: חיילים מאחד הגדודים של גולני השתלטו על בית ריק וניסו להקים שם מפקדה כשטיל נ"ט נורה על הבית. כתוצאה מהפגיעה נהרגו שלושה חיילים.

חייל גולני נוסף נהרג, ככל הנראה מטעות בזיהוי. נפתחה חקירה בנושא.

ההרוגים בתקריות השונות (חדשות 2)

עם מותם של הלוחמים עלה מניין ההרוגים בקרב חיילי צה"ל מאז תחילת מבצע "צוק איתן" ל-18 - כולם נהרגו לאחר פתיחת המערכה הקרקעית. גם מספר הפצועים בתקריות מאז שעות הלילה הוא הגבוה שנרשם עד כה במבצע - יותר מ-50 חיילים נפצעו בפעילות ברצועת עזה.

פינוי הפצועים

"גולני ממשיכה לפעול בעוצמה"

למרות ההרוגים הרבים, לוחמי גולני ממשיכים להילחם בשטח. לפי שעה, מונה מחליף זמני למפקד החטיבה, אל"מ רסאן עליאן, שנפצע קל במהלך הפעילות ברצועה.

"זהו יום קשה, עצוב, אבל הוא לא פוגע בהמשך הלחימה", אמר דובר צה"ל, תא"ל מוטי אלמוז. "גולני ממשיכה לפעול בעוצמה גדולה, אנחנו ממשיכים בעוצמה רבה. בחלק מהפעילות יש נפגעים. הלחימה היא קשה, אבל הלוחמים נחושים לפעול בעוצמה רבה מול חמאס".

מבצע "צוק איתן" - היום ה-13:

הותר לפרסום: 13 חיילים נהרגו ברצועת עזה

קולות הקשר של גולני עם הכניסה לסג'עייה: "עם ישראל מאחורינו, צאו להתקפה"

דיווח: חמאס ביקש הפסקת אש הומניטרית, ישראל סירבה

האויב שמתחת: זהו איום המנהרות

מטחים כבדים: פגיעה בבית באשקלון

המבצע בעזה: עשרות מחבלים נהרגו

ההתכתבות האחרונה של אמוץ גרינברג: "הכל בסדר"

הותר לפרסום: שני חיילים נהרגו