גנץ: "דבר לא יעצור אותנו"

הרמטכ"ל בני גנץ אומר כי ההרוגים במהלך הלילה ברצועת עזה לא יפגעו במשימות ובנחישות של הצבא לבצע את משימותיו באופן מלא. "בכל מקום שהחמאס בנה תשתית טרור אנחנו נפגע. אין צבאות שפועלים כמונו כדי לצמצם את הפגיעה באזרחים, אבל יש לנו משימות למלא"

עם סיומו של יום הקרבות הקשה ביותר מאז תחילת המבצע, אומר הרמטכ"ל בני גנץ כי לא יהיה דבר שיעצור את הצבא בדרכו להשלים את הפעולות שלו, וכי הנפגעים הישראלים הם תוצאה של זירת ללחימה מורכבת וקשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרמטכ"ל התייחס כמובן לקרב הקשה הלילה ברצועת עזה, במהלכו נהרגו 13 לוחמי גולני. "היום היו יותר נפגעים בגזרת הלחימה מאשר בימים קודמים. אנחנו ערים לעניין הזה, הקרבות בחלק מהאזורים מורכבים וקשים, ובכל זאת אנחנו נחושים לעמוד במשימות שלנו".

"אנחנו ממשיכים להרחיב ולהעצים את הפעילות שלנו, אנחנו נגיע לעוד ועוד הישגים בכל מקום שאליו אנחנו נכנסים. בכל יום מחבלים נפגעים ותשתיות נפגעות", אמר היום הרמטכ"ל בזמן שביקר בגזרת עוטף עזה.

"יש לנו משימות ואנחנו נעמוד בהן"

על הנפגעים האזרחים בעזה אמר גנץ: "אני מאוד מצר על אזרחים שנפגעים. מאוד קשה לי לראות נשים וילדים פגועים, הרי כולנו בני אדם. לכן, חשוב לנו שהם יפנו את אזורי הלחימה כי בכל מקום שהחמאס בנה תשתית טרור צה"ל ייכנס לשם לא יהיה שום דבר שיעצור אותנו".

"לא יעצרו אותנו". תקיפות צה"ל בעזה, השבו (AP)
"אנחנו לא יכולים להסכים שחמאס יעמיד את האזרחים מולנו, לכן כל מה שעשינו זה להתריע שוב ושוב בפני האזרחים להתפנות. אין צבאות כאלה, שמפזרים כרוזים, מצלצלים בטלפון, מפציצים ליד המטרה או מבצעים 'הקש בגג' ואפילו מפזרים בעשן את האזרחים. בסופו של דבר יש לנו משימות ואנחנו נעמוד בהן".

13 לוחמי גולני נהרגו במהלך הלילה

מוקדם יותר התיר הצבא לפרסום כי יום הקרבות האחרון ברצועת עזה גבה את מספר הרב ביותר עד כה בקרב חיילי צה"ל מאז תחילת מבצע "צוק איתן", והפעולה הקרקעית: במהלך הקרבות, מאז ליל אמש, נהרגו 13 מלוחמי חטיבת גולני. הודעות נמסרו למשפחות ההרוגים וכן למשפחות הפצועים בלחימה.

"בצה"ל עוסקים בשעה זו בהשלמת תהליך הזיהוי. לכשיסתיים התהליך, ובהסכמת המשפחות, יפורסמו שמות הלוחמים", נמסר מדובר צה"ל.

בכך עולה מניין ההרוגים בקרב חיילי צה"ל מאז תחילת מבצע "צוק איתן" ל-18 - כולם נהרגו לאחר פתיחת המערכה הקרקעית. גם מספר הפצועים בתקריות מאז שעות הלילה הוא הגבוה שנרשם עד כה במבצע - יותר מ-50 חיילים נפצעו בפעילות ברצועת עזה.