צפו: תקיפות צה"ל בשטח בנוי

הפעילות הצבאית במבצע צוק איתן מתועדת מהאוויר, מהים ומהיבשה: בסרטונים שמפרסם צה"ל, ניתן לראות את המידע שאוסף מזל"ט רוכב שמיים שנועד להכווין את החיילים לפגוע רק במטרה, גם אם זו מוקפת באזרחים. עוד ניתן לראות חשיפת מנהרות טרור ופיצוצם על ידי חיילי הנדסה ותקיפות של חיל הים נגד מוצבי חמאס. כך זה נראה בשטח

19 צוותים של יחידת המזל"ט "רוכב שמיים" פרוסים ברצועה על מנת לאסוף מודיעין, לאתר מנהרות ולוודא שאין אזרחים באזורים המותקפים. בתיעוד ממצלמה שמורכבת על המזל"ט ניתן לראות כיצד כוחות צה"ל מקבלים ממנו מידע ומחליטים היכן לתקוף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החיילים שמתפעלים את כלי הטיס אמונים על הכוונת הכוחות לתקיפה מדויקת, גם כוחות תותחנים שמפעילים ארטילריה לרצועה וגם כוחות של חיל האוויר, התוקפים את המטרות מהאוויר על פי ההנחיות.

אנשי היחידה לוקחים חלק פעיל במבצע צוק איתן, ועד כה הם הצליחו לאתר בעצמם שני פירים של מנהרות טרור וסייעו באיתורם של שלושה פירים נוספים - כל אחד מהם היווה סכנה לאזרחים ולחיילים ישראלים.

בסרטון שמפרסם הצבא נראים מפעילי המזל"טים מכוונים טנקים ומסוקי קרב בעת תקיפת מחבלים שיורים על כוחות צה"ל, בעודם מנצלים את הסביבה האזרחית שסביבם להגנה.

כוחות מפוצצים את מנהרת הטרור לכל האורך

בתיעוד נוסף מהפעילות השוטפת של צוק איתן, ניתן לראות כיצד מתנהלת הפעילות הצבאית במהלך הלילה. בתיעוד ניתן לראות פגיעות של חיל האוויר בתשתיות טרור, ובין השאר כיצד הטייסים פוגעים במשגרים מוטמנים, במרכז שליטה פעיל של החמאס ובאתר לייצור אמצעי לחימה המשמש במאבק נגד ישראל.

בסרטון אחר ניתן לראות גם תקיפות מהים, בהם חיילים פוגעים במוצב של מחבלי החמאס. הפעולות נמשכות כל העת גם ביבשה, עם חשיפת מנהרה על ידי כוח של יחידת הנדסה קרבית. הלוחמים שפעלו במקום פוצצו את פיר המנהרה, ואז המשיך לפעול בעזרת כלים כבדים לצורך הכנסת חומרי נפץ כדי להרוס אותה כליל.