נקבע מותו של החייל הנעדר אורון שאול

בצה"ל הגיעו למסקנה שסמ"ר אורון שאול נהרג בתקרית הפגיעה בנגמ"ש גולני. משפחתו, ששמרה על אופטימיות, קיבלה את הבשורה המרה. הלווייה לא תיערך לשאול שמוגדר כחלל שמקום קבורתו לא נודע

"תמיד הלך בראש". אורון שאול

סוף עצוב לאי הוודאות: נקבע מותו של סמל-ראשון אורון שאול, בן 21 לוחם בחטיבת גולני, שהוגדר כנעדר לאחר ששישה מחבריו נהרגו כשהנגמ"ש בו שהו עלה על מטען בשכונת סג'עייה שברצועת עזה. בכך הפך שאול לחלל ה-34 במבצע "צוק איתן".

רוצים קבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הרב הצבאי הראשי, תת-אלוף רפי פרץ, עמד בראש בית-דין מיוחד שהוקם וקבע את מותו של החייל. כעת מוגדר אורון שאול כחלל צה"ל שמקום קבורתו לא נודע. בהתאם לכך לא תתקיים הלוויה והמשפחה אינה מחויבת לשבת שבעה. ההודעה הקשה נמסרה למשפחתו עלידי ראש אגף כוח האדם, אלוף אורנה ברביבאי.

רחלי גזית, בת דודתו של אורון שאול, סיפרה לכלי התקשורת כי "מאז שהמשפחה קיבלה את הבשורה הקשה היא נמצאת בביתה ומנסה לעכל את הדברים".

בתחילת השבוע, לאחר שהותר לפרסום כי גופתו של שאול לא זוהתה בין ההרוגים בתקרית שכונתה "נגמ"ש המוות", אמרו בני משפחתו "מבחינתנו כל עוד הבדיקות לא הסתיימו ואין ממצאים חד משמעיים, אורון הוא לא חלל".

"זה לא פשוט, אבל אנחנו חזקים", אמרה נציגת המשפחה. "הבדיקות ייקחו כמה שצריך, ואנחנו מקווים שזה יהיה כמה שיותר מהר, אבל אין לוח זמנים לנושא הזה אנחנו עומדים בקשר רציף עם הצבא".

"הוא היה ילד טוב שאהב את הצבא"

לאחר ההודעה על היעדרותו של אורון שרטט דודו דוד קווים לדמותו של בן המשפחה שנפל: "ביום חמישי הוא התקשר להוריו והודיע להם שמתחילה הפעולה הקרקעית וכי הוא וחבריו נכנסים לרצועה. אביו, הרצל, ביקש ממנו שישמור על עצמו. הוריו דאגו לו מאוד. הוא היה ילד טוב שאהב את הצבא. תמיד הלך בראש"

נוסף על שני הוריו, הניח אחריו אורון שני אחים - אבירם (22), המשרת בחטיבת גבעתי וגויס גם הוא למבצע "צוק איתן", ואופק (14). "בדיוק לפני שאבירם נכנס לעזה לאחר שגויס בצו 8 - הוא חזר הביתה עם הבשורה הקשה".

אורון למד בתיכון בית ירח וקרוביו מספרים כי תמיד חלם לשרת כלוחם בחטיבת גולני. ביום העצמאות האחרון הוענק לו אות מצטיין הנשיא, שבו נכתב עליו כי "על אף קשיים מבית ועל אף שיכול היה לשרת ביחידה עורפית, בחר לשרת כלוחם. אורון מבצע את תפקידו במסירות, יוזם ומתנדב לכל מטרה ומשימה ומפגין מקצועיות ואחריות. בעל יחסי אנוש טובים וזוכה להערכה מצד מפקדיו וחבריו ליחידה".

"אדם מדהים, שמור עלינו מלמעלה"

עוד לפני ההודעה הרשמית על מותו של אורון, ספד לו אחד מחבריו הטובים שהידיעה הטראגית הגיעה לאוזניו. "זה אחד הימים הקשים", הוא כתב בעמוד הפייסבוק של אורון. "זכיתי להכיר בן אדם מדהים וחבר לחיים. לא מעכל שאתה כבר לא כאן. השם ייקום דמך, תשמור עלינו מלמעלה".

חבר אחר של אורון כתב גם הוא: "הדמעות לא מפסיקות לזרום. בן אדם זהב, נשמה טהורה, ילד טוב, אדם משכמו ומעלה, מלח הארץ...תמיד נכון לעזור והראשון להתנדב. בחור יפה תואר ובעל חיוך שכובש כל אחד בכל רגע".

שחף, אחת מידידותיו הטובות של אורון, העלתה לעמוד הפייסבוק שלו תמונה מתקופת הילדות של שניהם ובה הם מצולמים כשהם מרכיבים פאזל. "כשהיינו קטנים והמלחמות היחידות היו על איזה פאזל להרכיב", היא כתבה. "יהי זכרו ברוך".