ארטילריה, טנקים ומטוסים: מתקפה כבדה בעזה

עם רדת הערב הגביר צה"ל את תקיפותיו ברצועה עם ירי בלתי פוסק של ארטליריה, טנקים ותקיפות מהאוויר. במהלך הלחימה יצא מחבל מתוך פיר של מנהרה ופתח באש לעבר כוח צנחנים. הלוחמים השיבו באש וחיסלו אותו

תקיפה בעזה (רויטרס)

עם רדת הלילה וכשהירי מעזה נמשך, הגביר הערב (שבת) צה"ל את תקיפותיו ברצועה. חיל האוויר המשיך בתקיפות, במקביל לירי ארטילרי בלתי פוסק על מרחבי השיגור. במקביל, ירי הטנקים מתגבר יחד עם פעילות נמשכת של לחימה במרחב עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדרום הרצועה נתקל כוח של צנחנים במחבל שיצא מפיר מנהרה. המחבל פתח לעבר הכוח באש. החיילים השיבו בירי והרגו אותו.

ביממה האחרונה תקף צה"ל 124 מטרות ברצועת עזה. בין המטרות שהותקפו: שלושה בתים של בכירי חמאס, 45 משגרים מוטמנים ו-11 מטרות תומכות תמרון. במקביל, נמשך הירי עם 76 רקטות ששוגרו לישראל. 14 מהרקטות יורטו ע"י כיפת ברזל.

באחד השיגורים לאזור דימונה נהרג אלוג' עודה בן 30 מרקטה שנפלה באזור הפזורה הבדואית. ארבעה מבני משפחתו, בהם בתו התינוקת בת ארבעה חודשים וילד בן חמש, נפצעו ופונו לקבלת טיפול רפואי.

מנהרה שנחשפה בשטח (דובר צה"ל)

יום הלחימה הזה החל עם תקרית קשה מאוד בשעות הבוקר. חולייה של 8-9 מחבלים חדרה דרך מנהרה, אל מתחת לגדר, וניסתה לאתר מטרות שניתן לפגוע בהן. כשראו סיור של צה"ל מתקרב פתחו לעברו באש.

מהירי נהרגו קצין המילואים רס"ן (במיל') אמוץ גרינברג והחייל אדר ברסנו שישבו בג'יפ הראשון. החיילים האחרים שהיו בג'יפ ירדו מהרכב, הסתערו על המחבלים והרגו אחד מהם. המחבלים האחרים הצליחו, ככל הנראה, להימלט בחזרה לעזה.

אדר ברסנו ואמוץ גרינברג

בתקרית נוספת במהלך היום נפצע קצין צה"ל באורח קשה בעימות עם מחבלים בשטח רצועת עזה. הקצין קיבל טיפול רפואי ראשוני במקום ופונה לבית החולים.

מהיום בשעה חצות ועד עתה, נפצעו שני קציני צה"ל באורח קשה, 3 קצינים וחייל אחד נפצעו בינוני, וכן קצין ו-5 חיילי צה"ל נפצעו באורח קל - במהלך פעילות הכוחות באזור רצועת עזה כחלק ממבצע "צוק איתן".

מבצע "צוק איתן" - היום ה-12:

בצה"ל נבדק: מדוע לא זוהתה חדירת המחבלים בה נהרגו החיילים

אדר נהרג בהיתקלות עם מחבלים: "תשמור עלינו מלמעלה"

המילואימניק המסור נהרג: "לא חשבתי על זה בחלומותיי השחורים"

הותר לפרסום: קצין וחייל נהרגו מאש מחבלים‎ בניסיון החדירה בדרום

הירי נמשך: יירוטים בדרום ובשפלה

טרגדיה באזור דימונה: גבר נהרג, בני משפחתו נפצעו מפגיעת רקטה

הפלסטינים שלחו חמור נפץ לעבר חיילים ברפיח

טייסי חיל האוויר: "לא ישנים אחרי פגיעה בבלתי מעורבים"

מצרים: לא נשנה את היוזמה להפסקת אש

צפו: כך פוצץ צה"ל פתח מנהרה