הירי נמשך: מטחים לבאר שבע, אשדוד ואזור אשקלון

בעוד הלחימה בעזה נמשכת, חמאס ממשיך לשגר רקטות לעבר ישראל עם סדרה של מטחים לבאר שבע. במטח האחרון שוגרו 4 רקטות לעיר, 2 מהן יורטו והשאר נפלו בשטחים פתוחים. גם באשדוד ובאזור אשקלון נשמעו אזעקות. רקטה אחת יורטה על ידי כיפת ברזל. 3 רקטות ששוגרו לאזור קריית גת נפלו בשטחים פתוחים. לא היו נפגעים או נזק

הפעילות הקרקעית בעזה נמשכת - ואיתה גם ירי הרקטות מהרצועה: שלושה מטחים של רקטות נורו הערב (שבת) לבאר שבע. במטח שנורה סמוך לשעה 21:00 שוגרו חמש רקטות ארבע נפלו בשטחים פתוחים ואחת יורטה על ידי כיפת ברזל. זמן קצר לאחר מכן נשמעה שוב אזעקה בעיר. ארבע רקטות שוגרו, שתיים מהן יורטו ושתיים נפלו בשטחים פתוחים. ‎במועצה האזורית שער הנגב התפוצצו שלוש רקטות בשטחים פתוחים. לא דווח על נפגעים או נזק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוקדם יותר, בעוד המטח השני נורה לבאר שבע, בחלק מהאזורים באשדוד נשמעה אזעקה ובוצע יירוט אחד. שלוש רקטות נוספות שוגרו לאזור קרית גת ונפלו בשטחים פתוחים. לא היו נפגעים או נזק.

סמוך לשעה 18:15, נורה מטח לאזור באר שבע וסביבתה. שלוש רקטות יורטו מעל העיר וחמש נחתו בשטחים פתוחים. המשטרה סרקה את אזור הנפילות, ודיווחה כי אין נפגעים או נזק. בסך הכל מתחילתו של היום שוגרו 13 רקטות לעבר באר שבע.

כשעה לאחר מכן נשמעו אזעקות במרחב השפלה וביישובים הסמוכים לאשדוד, ולאחר מכן התברר כי רקטה אחת הפעילה את האזעקות - ויורטה על ידי מערכת כיפת ברזל באזור רחובות.

יירוט כיפת ברזל, ארכיון (חדשות 2)

זמן קצר לאחר הירי הראשון לעבר באר שבע, תקף חיל האוויר את האזור ממנו שוגרו הטילים תוך פגיעה במספר משגרים. זמן קצר קודם לכן יורטה רקטה שנורתה לעבר אשקלון. שרידי הרקטה פגעו בכבל חשמל בעיר אשקלון וגרמו לנזק מקומי, אך גם במקרה זה לא דווח על נפגעים.

האזעקה בבאר שבע תפסה את ראש העיר רוביק דנילוביץ' במהלך ריאיון לחדשות 2. עם סיום האזעקה שב דנילוביץ' לעמדת השידור והתייחס לאירוע: "אנחנו כולנו עם אוזניים דרוכות וקשובות למשמע האזעקות והטילים, אבל גם העין וגם הלב נמצאים בעזה. אנחנו מתפללים לשלומם והצלחתם של חיילנו. אני מניח שגם הם מסתכלים עלינו וקור הרוח שאנחנו מפגינים חשוב גם לחיילים שלנו".

צה"ל תקף בתגובה לירי (AP)

מוקדם יותר, בעוד הלחימה בעזה נמשכת, אלוג' עודה בן ה-30 נהרג מפגיעת רקטה סמוך לדימונה, באזור הפזורה הבדואית. ארבעה בני אדם נוספים נפצעו - בתו התינוקת של עודה, כבת ארבעה חודשים, נפגעה באורח קשה, שתי נשים נפצעו בינוני וילד נפצע קל.

רקטה נוספת פגעה במבנה במועצת אשכול וגרמה לשריפה. במהלך הלילה פגעה רקטה בשטח בנוי באשדוד וגרמה לנזק. במהלך היום נורו לפחות 78 רקטות לעבר שטח ישראל, ותשע מהן יורטו על ידי מערכת "כיפת ברזל".

בהכנת הכתבה השתתפו: ניר דבורי, משה נוסבאום ודפנה ליאל