אלוף פולי מרדכי בריאיון בערבית: "חמאס בונה מנהרות במקום בתי ספר"

בריאיון ל-BBC, ניסה מתאם פעולות הממשלה בשטחים אלוף יואב (פולי) מרדכי להסביר את משמעות הפעילות הקרקעית של צה"ל ברצועת עזה. הוא טען כי חמאס השתמש ב-600 אלף טון בטון לבניית מנהרות במקום לבנות בתי ספר. "האם זה הגיוני?", הוא תהה לשאלת המראיין

מתאם פעולות הממשלה בשטחים האלוף יואב (פולי) מרדכי, מנסה להסביר את ישראל ופעולות צה"ל גם בעולם הערבי - והתראיין אמש (ו') ל-BBC בערבית. בתפקידו הקודם היה מרדכי דובר צה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מרדכי ניסה להסביר איך חמאס משתמש באזרחים העזתים כמגן אנושי. "הרג אזרחים לא מקובל גם עלינו ואם נהרגו אזרחים כתוצאה מפעילות צה"ל - אני שולח את תנחומיי. אבל פעילי חמאס משתמשים באנשים. אני אומר לך ואני אחראי למילותיי: היום השתמש בכיר חמאס באמבולנס כדי להימלט. האם זה הגיוני? מתחת לבית החולים אלשפאא' נמצאים בכירים של חמאס. האם זה הגיוני? הם נמצאים בבניין שיש בו ילדים ואנשים, האם זה הגיוני?".

בין היתר התייחס מרדכי למנהרות הטרור שנמצאו ברצועה, ואמר שהן מתחילות מתחת לפתחי בתים של אזרחים, מתחת לחממות, ליד מסגדים וליד בתי חולים. "יש לנו תמונות של המנהרות האלה, והן נכנסות אל מתחת לגבול הישראלי לעבר ישראל. אני בדקתי היום מאילו חומרים בנו את המנהרות הללו. בחומרי הבנייה השתמשו לבניית מנהרת הטרור הזו: 600 אלף טון בטון. בכמות הזו יכולה הייתה חמאס לבנות בתי ספר ובתי חולים לאזרחים".

לדבריו, ישראל נמצאת בקשר רציף עם האו"ם. "אני אגיד לך פתגם - 'אלף אמהות יבכו ולא אמא שלי תבכה'. מה צריך? שיירו לבניין לעבר ת"א ואנחנו נשב בשקט? זה הגיוני? יש זכות אחת וזכות אחרת?".

הוא הדגיש כי צה"ל לא יהסס להגיע לראשי החמאס, שאחראים לדבריו על המצב: "על צה"ל להגן על עמו, אם יש צורך להרוס את המנהרות או יש צורך להגיע להנהגת חמאס? נעשה זאת. מי שכובש את העם ברצועה הוא חמאס ועליו לא להיות טרוריסטי אלא מחונך, ולא לכבוש את הרצועה".

מבצע "צוק איתן" - היום ה-12:

ניסיון חדירה ליישוב: מחבל נהרג, חיילים נפצעו 

טרגדיה באזור דימונה: גבר נהרג, בני משפחתו נפצעו מפגיעת רקטה

הפלסטינים שלחו חמור נפץ לעבר חיילים ברפיח

טייסי חיל האוויר: "לא ישנים אחרי פגיעה בבלתי מעורבים"

מצרים: לא נשנה את היוזמה להפסקת אש

צפו: כך פוצץ צה"ל פתח מנהרה