היום ה-12 למבצע "צוק איתן": קצין צה"ל נפצע קשה בצפון הרצועה

כוחות צה"ל המשיכו לפעול גם הלילה בתוך שטח רצועת עזה, כשמבצע "צוק איתן" נכנס ליומו ה-12. קצין צה"ל נפצע באורח קשה בהיתקלות עם מחבלים בבית להיא. במקביל, חיל האוויר תקף 36 מטרות טרור

"הפגיעה בחמאס תימשך במלוא העוצמה" (רויטרס)

12 ימים מאז החל מבצע "צוק איתן" ויממה לאחר שצה"ל פתח בפעולה הקרקעית בעזה, המשיכו גם הלילה (שבת) הכוחות השונים לפעול בשטח הרצועה. במסגרת הפעילות הלילה, שלושה לוחמים נפצעו במהלך היתקלות עם מחבלים בבית להיא שבצפון הרצועה. אחד הלוחמים, קצין צה"ל, נפצע באורח קשה ושני חיילים נוספים נפצעו קל. במהלך ההיתקלות נורה למוות מחבל. במקביל, הותקפו על ידי חיל האוויר 36 מטרות טרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הקצין שנפצע קשה הוטס באמצעות מסוק לטיפול רפואי בבית החולים שיבא תל השומר. מבית החולים נמסר כי עם הגעתו הוא הועבר לחדר הניתוח, שם עמלים הרופאים שעות ארוכות לייצב את מצבו.

"הקצין הגיע אלינו בפינוי מוסק בין 2:00 ל-3:00 לפנות בוקר", סיפרה ד"ר דורית טקס מנובה, סגנית מנהל בית החולים תל השומר. "הוא טופל מיידית על ידי צוותי חדר מיון והטראומה. הוא נפגע מירי בגפיו התחתונות. הקצין נמצא בשלבים האחרונים של הניתוח והוא צפוי לצאת להתאוששות בקרוב ביחידת הטראומה".

במקביל לדיווח על פינוי הלוחמים הפצועים, דיווחה הזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי כי פעיליה הצליחו לפגוע בטנק ישראלי באזור בית חנון. טרם ידוע האם ישנו קשר בין האירועים. בנוסף, הפלסטינים מדווחים על שבעה בני אדם שנהרגו בתקיפה של כלי טיס של חיל האוויר בעיירה חאן יונס. עד כה טרם ברור האם הנפגעים הם פעילי טרור או אזרחים.

במהלך הלילה נורו שמונה רקטות לשטח ישראל. חמש רקטות שוגרו לעבר אשדוד וארבע מהן יורטו על ידי סוללת כיפת ברזל. הרקטה החמישית נחתה בשטח העיר בין שני בתי מגורים וגרמה נזק למספר כלי רכב ולחלונות בכמה דירות. שני בני אדם ששהו במקום נזקקו לטיפול רפואי לאחר שלקו בחרדה.

המבצע הקרקעי נמשך (רויטרס)

יעלון: "חמאס יתחרט על שהתגרה בנו"

אמש שר הביטחון משה (בוגי) יעלון ביקר בחמ"ל מפקדת פיקוד הדרום, שם קיבל סקירות ועדכונים על הנעשה עד כה במבצע "צוק איתן". במהלך הביקור, לצד הרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ ומפקד הפיקוד אלוף סמי תורג׳מן, הבהיר יעלון כי כוחות צה"ל ימשיכו לתקוף את מטרות חמאס בכל העוצמה.

"אני מלווה את המבצע ואת הפיקוד במבצע בשבועיים האחרונים מקרוב ומרחוק, ומתרשם מאוד מהתפקוד, המקצועיות, השיטתיות, השליטה והעבודה המסודרת הן בהגנה והן בהתקפה. אנחנו צריכים להמשיך לפגוע בחמאס ובנכסיו ולהוסיף ולגבות ממנו מחירים כבדים", אמר יעלון.

"הפגיעה בחמאס תמשיך להיות נרחבת"

"צריך להמשיך לשלול מחמאס יכולות מאיימות, כמו מנהרות הטרור, שמטרתן לפגוע ביישובי עוטף עזה, ולהשמיד כמה שיותר אמצעי לחימה, מרחבי שיגור, רקטות, מתקני ייצור, מוסדות ועוד. זו משימה הדורשת מכולנו אורך נשימה, במיוחד משימת הטיפול במנהרות", הוסיף שר הביטחון.

"הפגיעה בחמאס תמשיך להיות נרחבת וכבדה, ואם מפקדיו יבחנו לאחור את הישגיהם ואת המחיר ששילמו, הם יתחרטו על ההתגרות בנו. עלינו להמשיך כך בכל העוצמה וההיקף הנדרשים עד להשלמת המשימה, השבת השקט והביטחון לישראל".

פעולה קרקעית בעזה - עדכונים אחרונים:

נתניהו: "ערוכים להרחיב משמעותית את המבצע הקרקעי"

סרן זיו שילון, המ"פ שנפצע ללוחמיו: "הלב שלי נקרע, מצטער שאני לא אתכם!"

כוחות גדולים פועלים בעזה: "חמאס הופתע מהכניסה"

"צאו להתקפה. בהצלחה. סוף"

צה"ל בעזה, הירי לדרום נמשך

חייל צה"ל נהרג בעזה

אבו מאזן: "הפעולה הקרקעית תביא לשפיכות דמים"

קרי: על פעולת ישראל להיות מדויקת

הפעולה הקרקעית בעזה: כך זה נראה בעולם