תחקיר ראשוני של צה"ל: סמ"ר ברק ככל הנראה נהרג מירי שגוי של טנק

מחקירה ראשונית שערך צה"ל עולה כי סמ"ר איתן ברק ז"ל, בן 20 מהרצליה, נהרג אמש ברצועת עזה מירי שגוי שבוצע מטנק של צה"ל - כך מסר דובר צה"ל, תא"ל מוטי אלמוז, בריאיון לחדשות 2. "ככל הנראה שמדובר בזיהוי שגוי של אחד הטנקים שפתח באש והרג את סמ"ר ברק". משדר מיוחד

מתחקיר ראשוני של צה"ל עולה כי סמ"ר איתן ברק ז"ל, בן 20 מהרצליה, נפגע ונהרג אמש לאחר זיהוי שגוי של אחד הטנקים שפתח לעברו באש. כך אמר הערב (ו') דובר צה"ל, תת-אלוף מוטי אלמוז, בריאיון לחדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו פועלים בתוך רצועת עזה עכשיו בפעילות מאד סבוכה, שמחייבת תיאום מאוד גדול בין כוחות חי"ר שהולכים ברגל לבין כוחות טנקים", אמר תת-אלוף אלמוז. "ממה שאנחנו מבינים עד עכשיו, ואני מסייג מאחר ומדובר בתחקיר ראשוני, מדובר ככל הנראה בזיהוי שגוי של אחד הטנקים שפתח באש והרג את סמ"ר איתן ברק. נמשיך להפיק את הלקחים מהאירוע הזה".

סמ"ר איתן ברק (חדשות 2)

סמ"ר איתן ברק, בן 20 מהרצליה, נהרג הלילה במסגרת הפעולה הקרקעית כחלק ממבצע "צוק איתן". הודעה נמסרה למשפחתו. הוא הועלה במותו לדרגת סמ"ר, ויובא למנוחות ביום ראשון בשעה 17:00 בבית העלמין הצבאי בהרצליה.

ברק נהרג במהלך כניסה של כוחות נח"ל בניסיון להשתלט על מרחבים חקלאיים בצפון הרצועה, משם נורות מרבית הרקטות לשטח ישראל. הוא טופל בשטח ופונה בהמשך לבית החולים, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. חייל נוסף נפצע באורח בינוני בחילופי האש ושלושה נפגעו קל מרסיסים בעקבות פגיעת פצצת מרגמה.

"כבוד היה לי להיות חברך"

"עצוב לכולנו" (חדשות 2)

אחד מחבריו, שלמד איתו בתיכון חדש בהרצליה, סיפר כי מדובר באדם מיוחד ביותר: "לא אשכח את כל החוויות שעברנו ביחד. יהיה זכרך ברוך, כבוד היה לי להיות חברך". דנה, שגם כן הכירה אותו אמרה שמדובר בבחור מיוחד שאף פעם לא הפסיק לחייך: "מאוד קשה לי לדבר על זה, זה עצוב לכולנו, לא עיכלנו שדבר כזה יכול בכלל לקרות". אור, חבר נוסף שלו הוסיף: "יהיה זכרו ברוך. עצוב לכולנו".

מנהלת בית הספר תיכון חדש בהרצליה נחמה שלו אמרה בשיחה עם חדשות 2 Online: "אני מכירה את פניו היטב אך לא הכרתי אותו באופן אישי. הוא סיים תיכון לפני שנתיים ואנו חושבים כיצד לדאוג לתלמידים לקבל עזרה, ודאי שתהיה פינת זיכרון, אך זה עוד מוקדם לדבר על כך". רק לפני כחודש וחצי הוא העלה תמונה לאינסטגרם שלו כשהיה במסגרת תפקידו בשכם בה כתב: "עוד יום".

פעולה קרקעית בעזה - עדכונים אחרונים:

נתניהו: "ערוכים להרחיב משמעותית את המבצע הקרקעי"

סרן זיו שילון, המ"פ שנפצע ללוחמיו: "הלב שלי נקרע, מצטער שאני לא אתכם!"

כוחות גדולים פועלים בעזה: "חמאס הופתע מהכניסה"

"צאו להתקפה. בהצלחה. סוף"

צה"ל בעזה, הירי לדרום נמשך

חייל צה"ל נהרג בעזה

אבו מאזן: "הפעולה הקרקעית תביא לשפיכות דמים"

קרי: על פעולת ישראל להיות מדויקת

הפעולה הקרקעית בעזה: כך זה נראה בעולם