צפו: חיילי גבעתי חושפים מנהרה; כוח מגלן פוגע בעמדת תצפית

באוויר וביבשה, כוחות צה"ל פוגעים בתשתיות הטרור של חמאס. ממצלמה שמוצבת על טיל נראה כיצד הוא מכוון בדיוק רב לעמדה של החמאס ופוגע בה. בצפון הרצועה החיילים מצביעים כיצד פתח קטן של מנהרה יכול לשמש מחבלים להגיע לשטח ישראל ולפגוע ביישובים ובחיילים שעל קו הגבול. כך זה נראה

לוחמי צה"ל חשפו ביממה האחרונה יותר מ-20 מנהרות במהלך הפעילות הקרקעית ברצועת עזה. כוח צנחנים חשף מוקדם יותר היום (ו') שמונה מנהרות, ואילו כוח של חטיבת גבעתי חשף 13 מנהרות. בתיעוד שמפרסם דובר צה"ל נראים חיילי גבעתי כשהם מזהים פיר של מנהרה דרכה יכלו מחבלים לחדור לשטח ישראל. במהלך הפעילות חיסלו לוחמי החטיבה 3 מחבלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זה החל בדיווח בקשר למפקד החטיפה אל"מ עופר וינטר: "קודקוד, בשכונה הצפונית מצאנו פיר ומדי צה"ל". וינטר השיב: "כאן קודקוד, יפה מאוד".

"כל מה שאתה רואים זה כבר אחרי ההפצצות הפגזות", הסביר אחד מלוחמי החטיבה. "המחבלים בנו לעצמם עמדה ממוגנת מהפצצות חיל האוויר, עם מקלחת ושירותים מוקפים בבטון, עמדת מנוחה שהם בנו לעצמם כך הם יכולים להתחבא ולהתמגן בזמן תקיפות אוויריות".

כוח מגלן השמיד עמדת תצפית של חמאס

 בסרטון אחר, מצלמה שמוצבת בראש טיל של צה"ל תיעדה את השמדת עמדת תצפית של החמאס במהלך פעילות הקרקעית של מגלן ברצועת עזה.בתיעוד מראש הטיל נראה כוח של יחידת מגלן בעת פעילות מבצעית בצפון רצועת עזה אחרי הכניסה הקרקעית לרצועה אמש.

החיילים ביצעו ירי של טיל לעבר עמדת תצפית של החמאס, שעקבה אחרי  כוחות צה"ל. הטיל פגע במטרה - והשמיד אותה. המצלמה שנמצאת בראש הטיל העבירה את התמונות לאחור, כך ניתן לראות כיצד הטיל מתקרב ואת הפגיעה המדויקת במקום שאליו הוא כוון.

בצבא אומרים כי באמצעות כלי הנזק המדויקים הללו אפשר להימנע מפגיעה בחפים מפשע, מאחר והירי מתבצע רק למטרה המוגדרת ולא למקומות אחרים.

גנץ: ידנו על העליונה

"אנחנו בשלב של הרחבת המתקפה על המימד היבשתי, פעולה שהחלה אתמול בערב במספר מרחבים בעוצמה, בפעולות לא מעטות וגם עכשיו עם הישגים מוצלחים מאוד הן בפגיעה באויב והן בחשיפת התשתיות שלו", אמר הערב הרמטכ"ל בני גנץ.

"אנחנו מתכוונים להמשיך ולהרחיב אותה ולשנות אותה ככל שנידרש. עוד יהיה חיכוך ויהיו רגעים קשים, חמאס ויתר ארגוני הטרור בעזה חוטפים מכות כואבות, קשות ומתמשכות, מאמצים של שנים שהם עשו בבניין הכוח ובבניין הרקטות, טילים, פיגועים, מנהרות כולם עד עכשיו התנפצו על גלי היכולת של מדינת ישראל וצה"ל".

"אני משוכנע שלמרות כל הקושי ידנו היא על העליונה, היא תישאר על העליונה ואנחנו נבטיח לא רק את השקט אלא גם את המציאות הביטחונית היציבה כאן בדרום ולכל שטחי הארץ".