הצנחנים חשפו 8 מנהרות בעזה, 3 חיילים נפצעו קל-בינוני מטיל נ"ט

מאז כניסת צה"ל לתוך הרצועה תקפו הכוחות כ-150 מטרות טרור ובהן בורות שיגור רקטות, בתי פעילים בכירים ומנהרות. 13 המחבלים שנתפסו מתוחקרים כעת על ידי גורמי המודיעין ולמידע שיספקו תהיה השפעה מכרעת על המשך הפעילות. טיל נ"ט נורה על סיור של צה"ל על הגדר במרכז הרצועה. שלושה חיילים נפצעו קל

פעילות קרקעית בעזה: משדר מיוחד (AP)

כוחות גדולים מאוד של צה"ל ממשיכים לפעול בעזה מאז החל המבצע הקרקעי, ורושמים הישגים מרשימים הכוללים פגיעה בעשרות מחבלים ובמאות תשתיות טרור ברחבי הרצועה. משרד הבריאות בעזה מדווח על 24 הרוגים פלסטינים מאז כניסת צה"ל לרצועה ועל יותר מ-200 פצועים. אחר הצהריים (ו') הפגיז צה"ל מבנה ובו שלושה מחבלים - שנהרגו. בחיפוש בבית נמצא מאגר אמצעי לחימה שכלל טילי נ"ט. שעה קלה לאחר מכן נורה טיל נ"ט נורה על סיור של צה"ל על הגדר במרכז הרצועה. שלושה חיילים נפצעו קל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוקדם יותר היום, במהלך חילופי אש עם מחבלים, חיסלו לוחמי צה"ל לפחות 17 מהם והצליחו לעצור 13 פעילי טרור - שבחקירתם התברר כי הם פעילים ביחידה הרקטית של חמאס. אלה הועברו לחקירת גורמי הביטחון בישראל, בתקווה שיוכלו לחשוף מידע חיוני על מקומות מסתור של מחבלים ועל פעילות הארגונים והתשתיות ברחבי הרצועה.

במהלך פעילות של חטיבת הצנחנים איתרו הלוחמים שמונה פירי מנהרות. כוח של החטיבה נתקל במחבל וביצע ירי לעברו. באחת ההיתקלויות בדרום רצועת עזה זיהה כוח שיריון מחטיבת שיזפון שני מחבלים שמתכוננים לביצוע ירי נ.ט וביצע לכיוונם ירי מטנקים. זוהתה פגיעה. מתחילת הפעילות, תקף צה"ל יותר מ-150 מטרות טרור ברחבי רצועת עזה ובהן לפחות 21 בורות שיגור, ארבע מפקדות שליטה, שמונה מנהרות טרור ואתר לייצור אמצעי לחימה. כוח נוסף מחטיבת גבעתי איתר אף 13 פירי מנהרות נוספים במהלך פעילותו בשטח הרצועה.

נערכים להרחבה משמעותית של המבצע

בתיעוד שהפיץ דובר צה"ל מפעילות הכוחות בתוך הרצועה נראים ונשמעים חילופי אש שהתנהלו עם מחבלים ותנועת לוחמי צה"ל בגזרות השונות.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס מוקדם יותר להתקדמות המבצע ואמר כי ישראל נערכת להרחבה משמעותית של הפעילות הקרקעית בעזה. "הפעולה אמש הגיעה אחרי שמיצינו את הפעילויות האחרות, ולאחר הבנה שללא פעולה המחיר שנשלם יהיה גבוה בהרבה", הסביר נתניהו. "מאחר ואין אפשרות לטפל רק באוויר במנהרות, חיילנו עושים זאת מהקרקע, והנחיית הדרג המדיני היא להיערך להרחבה משמעותית של הפעילו".

8 פירי מנהרות אותרו (דו"צ)

לדבריו הצטרף שר הביטחון משה בוגי יעלון, שהבהיר כי כוחות צה"ל לא יחדלו עד להשבת השקט ליישובי ישראל. "לא נתפשר על בטחון ישראל ולא נסבול ירי על שאר האזורים", אמר יעלון. "חמאס משלם מחיר גבוה על מעשיו וישלם מחיר כבד יותר עד שיפסיק את האש. אני מבקש לחזק מכאן את ידי המפקדים והלוחמים אשר פועלים בשעות אלה באוויר בים וביבשה כדי להבטיח את ביטחונם של אזרחי ישראל".

אחת המנהרות שאותרו (דו"צ)

פעולה קרקעית בעזה - עדכונים אחרונים:

נתניהו: "ערוכים להרחיב משמעותית את המבצע הקרקעי"

סרן זיו שילון, המ"פ שנפצע ללוחמיו: "הלב שלי נקרע, מצטער שאני לא אתכם!"

כוחות גדולים פועלים בעזה: "חמאס הופתע מהכניסה"

"צאו להתקפה. בהצלחה. סוף"

צה"ל בעזה, הירי לדרום נמשך

חייל צה"ל נהרג בעזה

אבו מאזן: "הפעולה הקרקעית תביא לשפיכות דמים"

קרי: על פעולת ישראל להיות מדויקת

הפעולה הקרקעית בעזה: כך זה נראה בעולם