ההתכתבות האחרונה בקבוצת הווטסאפ: "תחזור ונצחק על זה"

סמ"ר איתן ברק שנהרג אמש ברצועת עזה, התכתב רגע לפני שנכנס לרצועה עם חבריו בקבוצת ווטסאפ. "בלי לפרט יותר מדי כנראה שזה קורה. אוהב אתכם", הוא כתב להם רגע לפני שסגר את הטלפון הנייד. הם ענו לו: "עוד נצחק על זה". מסתבר שאלו היו ההודעות האחרונות שלו לחבריו לפני שנהרג

ההתכתבות האחרונה

ההודעה האחרונה: רגע לפני שנכנס לרצועת עזה יחד עם כוח חיילי הנח"ל, התכתב איתן ברק באפליקציית המסרים המידיים ווטסאפ עם חבריו. שעות בודדות לאחר מכן הוא נהרג במהלך הלחימה ברצועה. "לוקחים לי עכשיו את הפלאפון", הוא כתב לחבריו בקבוצת הווטסאפ בה היה חבר. "בלי לפרט יותר מדי כנראה שזה קורה. אוהב אתכם". אלו היו ההודעות האחרונות שכתב בחייו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחרי שהוא כתב בקבוצה, אחד מחבריו ענה לו: "אחי שמור על עצמך. תזכור כשאתה חוזר אני ואתה בדרומי עם הפנים לשמיים צוחקים על כל זה". חברים אחרים הצטרפו לדברים וכתבו: "תהיה חזק אח אוהבים אותך, שמור על עצמך אחינו, תחזור בשלום". הוא כתב להם בתגובה: "בעזרת השם אחי".

אחרי שמשפחתו קיבלה את הבשורה המרה, לביתו של איתן בהרצליה, הגיעו מנחמים רבים ואיתם ראש העיר משה פדלון. "הוא מלח הארץ, שהיווה דוגמא ומופת לכל בני העיר. אני מחזק את ידי המשפחה בשעה קשה זו. תושבים יקרים, זה הזמן שלנו להתלכד ולתמוך אחד בשני. יהי זכרו ברוך", אמר פדלון. ביום ראשון בשעה 17:00 הוא יובא למנוחות בבית העלמין הצבאי בעיר.

ברק בצילומים ל"במחנה" (ספיר ברונזברג, עיתון במחנה)

הריאיון האחרון שבוע לפני מותו

רק שבוע לפני מותו, התראיין סמל איתן, שהועלה לדרגת סמ"ר לעיתון "במחנה", לאחר שהשתתף במבצע מעצר מבוקש ביהודה ושומרון במחנה פליטים סמוך לשכם. הוא תיאר: "יצאנו למעצר בתנועה רגלית לתוך מחנה הפליטים... במקום כזה השליטה בכוח היא יותר בעייתיות וההליכה מסוכנת, כי התושבים זורקים אבנים מהגגות בזמן שכולנו מצטופפים, צה"ל לא מרבה להיכנס למחנות פליטים בזמן צום הרמדאן על מנת לכבד אותו, אבל הרגישות על המצב הכריחה אותנו".

מפקדו של איתן, רס"ן גלעד פסטרנק הוסיף בכתבה כי הוא התנהל בצורה ראויה לציון: "לאורך כל תפקידו בפלוגה איתן בולט בטיפול בכיתתו ובהגעת הלוחמים לביצוע פעולות קריטיות בשגרה, וגם במבצעים כמו 'שובו אחים".

הוא נהרג במהלך כניסה של כוחות נח"ל בניסיון להשתלט על מרחבים חקלאיים בצפון הרצועה, משם נורות מרבית הרקטות לשטח ישראל. הוא טופל בשטח ופונה בהמשך לבית החולים, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

פעולה קרקעית בעזה - עדכונים אחרונים:

סרן זיו שילון, המ"פ שנפצע ללוחמיו: "הלב שלי נקרע, מצטער שאני לא אתכם!"

כוחות גדולים פועלים בעזה: "חמאס הופתע מהכניסה"

"צאו להתקפה. בהצלחה. סוף"

צה"ל בעזה, הירי לדרום נמשך

חייל צה"ל נהרג בעזה

אבו מאזן: "הפעולה הקרקעית תביא לשפיכות דמים"

קרי: על פעולת ישראל להיות מדויקת

הפעולה הקרקעית בעזה: כך זה נראה בעולם