סרן זיו שילון, המ"פ שנפצע ללוחמיו: "הלב שלי נקרע, מצטער שאני לא איתכם!"

סרן זיו שילון, מפקד פלוגה בגבעתי שנפצע ואיבד את ידו מפיצוץ על גבול הרצועה ב-2012, כתב ללוחמיו פוסט מרגש בפייסבוק. "מצטער אריות שאני לא איתכם, תעשו אותי גאים". רק לפני שבוע הוא פגש אותם לאחר שבעה לאמו. הוא עדיין ממשיך בהליכי השיקום

שילון ולוחמיו (דובר צה"ל)

"בשביל זה אימנתי אתכם כל כך קשה - מצטער שאני לא אתכם!". כך כתב ללוחמיו אמש (ה') סרן זיו שילון, מפקד הפלוגה בגבעתי שנפגע אנושות מהתפוצצות מטען בגבול, ואיבד ידו באוקטובר 2012. את הדברים הוא כתב לאחר שנודע על כך שצה"ל נכנס קרקעית לעזה, בהתאם להחלטת הממשלה. בין החיילים שנכנסו, גם חיילים שהוא פיקד עליהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפוסט מרגש בעמוד הפייסבוק שלו הוא כתב: "בשביל זה אימנתי אתכם כל כך קשה, מתחילת הערב הלב שלי נקרע! מצטער אריות שלי שאני לא איתכם, מצטער, מצטער, מצטער!!!! תעשו אותי גאה, בשם השם תעשו ותצליחו. תעמדו במשימתכם וחיזרו הביתה בריאים ושלמים!!!".

רק לפני שבוע, הוא נפגש עם חייליו בשטח וערך איתם שיחה, לאחר שקם מהשבעה על אמו. "הגעתי אליכם לשטח לקבל כוח מהילדים הכי חשובים לי בעולם - אתם. היום אתם הכוכבים הכי גדולים במדינה ועיני כולם נשואות אליכם, אתם המלאכים השומרים וזאת הקדנציה שלכם".

הפוסט המרגש בפייסבוק (פייסבוק)

כיום לומד סרן זיו שילון משפטים במרכז הבינתחומי הרצליה, ממשיך בתהליך השיקום ורוצה לחזור לשירות קרבי. "אני רוצה לחזור לשירות קרבי ואני מקווה שיאפשרו לי את זה. למרות שזה מורכב, אני מקווה שיקרה לי נס ויד ימין תחזור לתפקד. עם המון אמונה אני מאמין שאוכל להגיע לזה", הוא אמר בעבר.

אמצעי התקשורת ובכירים בדרג המדיני והביטחוני נהרו אל מיטתו של סרן זיו שילון עוד מהימים הראשונים לפציעתו, ולמרות הפציעה החמורה התעקש לשדר תמונה אחרת לגמרי. אחרי קטיעת היד השמאלית וסדרת ניתוחים מסובכים החל תהליך שיקום מורכב, שטרם הסתיים. רופאיו של סרן שילון העריכו כי השיקום יארך בין שנתיים לשלוש.

בפברואר האחרון במהלך נאום בפני אולם מלא באנשים במיאמי, העלה סרן זיו שילון את חברתו עדי אל הבמה ושאל אותה את השאלה הגורלית - והם התארסו.

פעולה קרקעית בעזה - עדכונים אחרונים:

נתניהו: "ערוכים להרחיב משמעותית את המבצע הקרקעי"

כוחות גדולים פועלים בעזה: "חמאס הופתע מהכניסה"

"צאו להתקפה. בהצלחה. סוף"

צה"ל בעזה, הירי לדרום נמשך

חייל צה"ל נהרג בעזה

אבו מאזן: "הפעולה הקרקעית תביא לשפיכות דמים"

קרי: על פעולת ישראל להיות מדויקת

הפעולה הקרקעית בעזה: כך זה נראה בעולם