ההרוג בעזה: סמ"ר איתן ברק מהרצליה

ברק, בן 20 מהרצליה, נכנס עם הכוחות של חטיבת הנח"ל לאזור צפון הרצועה ונפגע קשה מירי במהלך חילופי אש שהתפתחו במקום. הוא קיבל טיפול ראשוני בשטח ואז פונה לבית חולים, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. חברו: "כבוד היה לי להיות חברך"

נהרג בעזה. איתן ברק

סמ"ר איתן ברק, בן 20 מהרצליה, הוא לוחם צה"ל שנהרג הלילה במסגרת הפעולה הקרקעית כחלק ממבצע "צוק איתן". ברק נכנס אמש עם כוחות חטיבת הנח"ל לאזור צפון הרצועה ונפגע בחילופי אש שהתפתחו במקום. הודעה נמסרה למשפחתו. הוא הועלה במותו לדרגת סמ"ר, ויובא למנוחות ביום ראשון בשעה 17:00 בבית העלמין הצבאי בהרצליה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברק נהרג במהלך כניסה של כוחות נח"ל בניסיון להשתלט על מרחבים חקלאיים בצפון הרצועה, משם נורות מרבית הרקטות לשטח ישראל. הוא טופל בשטח ופונה בהמשך לבית החולים, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. חייל נוסף נפצע באורח בינוני בחילופי האש ושלושה נפגעו קל מרסיסים בעקבות פגיעת פצצת מרגמה.

"כבוד היה לי להיות חברך"

אחד מחבריו, שלמד איתו בתיכון חדש בהרצליה, סיפר כי מדובר באדם מיוחד ביותר: "לא אשכח את כל החוויות שעברנו ביחד. יהיה זכרך ברוך, כבוד היה לי להיות חברך". דנה, שגם כן הכירה אותו אמרה שמדובר בבחור מיוחד שאף פעם לא הפסיק לחייך: "מאוד קשה לי לדבר על זה, זה עצוב לכולנו, לא עיכלנו שדבר כזה יכול בכלל לקרות". אור, חבר נוסף שלו הוסיף: "יהיה זכרו ברוך. עצוב לכולנו".

מנהלת בית הספר תיכון חדש בהרצליה נחמה שלו אמרה בשיחה עם חדשות 2 Online: "אני מכירה את פניו היטב אך לא הכרתי אותו באופן אישי. הוא סיים תיכון לפני שנתיים ואנו חושבים כיצד לדאוג לתלמידים לקבל עזרה, ודאי שתהיה פינת זיכרון, אך זה עוד מוקדם לדבר על כך".

רק לפני כחודש וחצי הוא העלה תמונה לאינסטגרם שלו כשהיה במסגרת תפקידו בשכם בה כתב: "עוד יום".

"עצוב לכולנו"

מאז פתיחת המבצע הקרקעי ועד שעות הבוקר תקף צה"ל 106 מטרות ברצועת עזה וחיסל לפחות 14 מחבלים. בין המטרות שהותקפו: 20 משגרים מוטמנים, תשע מנהרות ושש מפקדות. מאז תחילת המבצע הותקפו 2,150 מטרות, מתוכן 1,162 משגרים מוטמנים, 200 מפקדות פיקוד ושליטה, 90 מתחמים צבאיים ו-43 מוסדות הנהגה.

בשעות הלילה הופעל מטען חבלה לעבר כוח צה"ל שפעל ברצועה. עוד דווח כי טיל נ"ט נורה לעבר דחפור של צה"ל שפעל בדרום הרצועה. לדחפור נגרם נזק. בשני המקרים לא היו נפגעים. חיל האוויר תקף הלילה מחלקה שלמה בבית החולים "וואפא" שבמזרח העיר עזה, שם הוסתרו רקטות ארוכות-טווח.